Profesyonel Balerin Olmak İçin Hangi Nitelikler Gereklidir ?

Profesyonel bir balerin, göz alıcı bir kariyere sahip olabilir, ancak ileri düzeyde balerin seviyesine ulaşmak genellikle çocuklukta başlayan zor bir yolculuk ile başlar. Balerinler istekli olmalı ve ergenlikten yetişkinliğe kadar kariyerlerine bağlı kalmak için atletik ve psikolojik dayanıklılığa sahip olmalıdır. Balerin olmak için bir çok rekabetli ortamdan geçmeniz gerekebilir;

Eğitime çok genç yaşta başlayan, 3-5 yaş arası bir balerin, yaşlanıncaya kadar eğitime başlamayan balerinlere göre belirgin bir avantaja sahiptir. Senkron Müzik ve Sanat Kurslarında Bale Derslerimiz, tipik eğitim kursları yeni başlayanlar için haftada bir ile bir buçuk saatlik eğitimler şeklinde başlamaktadır.

Bale Kursu

https://www.instagram.com/senkronmuzikkursu/

Profesyonel hırslı balerinler genç yaşta Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı bale kurslarında ders almaya başlamalı ve ulusal olarak tanınan bir bale akademisinden sertifika alarak kendini bu yolda resmi olarak belgelendirmiş olması gerekir

Balerinler, profesyonel dansçılar olabilmeleri için fiziksel olarak en iyi durumda olmalıdırlar. Uzun süre dans edebilmek için kusursuz bir dengeye ve fiziksel dayanıklılığa sahip olmaları gerekir.

Çoğu öğrenci, ileri düzeyde balerin sertifikalarına girene kadar pointe ayakkabılarında uzman olmalıdır. Profesyonel bir dansçı olmak için doğru vücut tipine de ihtiyaçları var. Bale Okulumuzdaki öğrencilere göre balerinlerin esnek, eşit orantılı ve koordineli olması gerekiyor.

Sebat ve Tutku
Fiziksel uygunluk ve beceriye ek olarak, profesyonel balerin gereksinimleri, rekabete, uzun saatlere ve eleştirilere dayanacak duygusal cesareti içerir. Bazı dansçılar, bir rol için nihayet kabul edilmeden önce birçok seçmeden sonra reddedilir. Bu ısrar, tutku ve kolayca cesareti kırılmayan güçlü bir kişilik gerektirir. Bale gösterilerinin çoğu grupları içerdiği ve başkalarına bel bağladığı için, profesyonel balerinler de takım halinde çalışabilmelidir.

Daha detaylı bilgi ve Ücretsiz tanışma derslerimize katılarak Bale’yi deneyimleyebilirsiniz. Bale Derslerimiz Batıkent Şubemizde dir. Ankara Bale Kursu / Dersi Randevu için Ücretsiz Tanıtım Dersi Formu Bölümümüzü doldurabilirsiniz.

Yorum Yazın