Gitar Kursu

ANKARA GİTAR KURSU /  DERSİ

ANKARA Gitar kursu

 

Ankara Gitar Kursu / Dersi  eğitimlerimiz hakkında ; Kızılay ,Yıldız , Batıkent  , Ümitköy , OneTower  Şubelerimizde  mevcuttur; Gitar dersi öğrenmek uzun bir süreç istemektedir. Bir-iki günle başarılacak bir iş değildir. Gitar kursumuza geldiğinizde sizlere önerecekleri şey haftada 1 ders saati ve ay da 4 saatlik bir süreç olacaktır. Gitar dersi almak diğer müzik enstrümanlarına göre biraz daha kompleks olduğu için eğitim süreci de uzundur. Öncelikle nota bilgisinin olması gereklidir. Bunun için teorik eğitimler verilmektedir. Pratik eğitimler de zaman içine yayılmaktadır. Bu arada gitar, müzik aletleri arasında ikinci el piyasasında en fazla rağbet edilen enstrümanlardan birisidir..

 

Gitar çalmak bir ayrıcalıktır. Gitar çalmayı öğrenmek için ihtiyacınız olan şey büyük bir gitar sevgisi ve azim. Bunun dışında haftada ayıracağınız 1 saatlik bir zamanla gitar öğrenme sürecine girebilirsiniz. Bu süreç uzun olsa da aslında çok zevkli bir süreçtir.

Gitar eğitimin de öncelikle amacımız küçük yaşlarda ki bireyler de enstrümanı sevdirmeye çalışıp, müzik duygusunu geliştirmeye çalışmaktır. 

GİTAR ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Gitarların standart olarak 3 çeşidi vardır. Bu 3 çeşide 4. olarak bas gitarı da eklersek yanlış yapmayız.

Merkezimizde Klasik Gitar , Pop Gitar , Akustik Gitar , Flamenko Gitar , Bas Gitar , Elektro Gitar Kursu Almanız mümkündür. 

Klasik Gitar Dersi Ankara 

Ankara  Gitar Kursu ;  Klasik gitara başlangıç olarak birinci pozisyon temel alındığında, eğitimde şöyle bir sıralama izlemek mümkündür;

1- Temel oturuş tekniği,  2 –Tutuş tekniği,  3- Sağ el tekniği, 4 – Boş tellerde notalar, 5 –Arpej tekniğine giriş, 6- Birinci pozisyonda,  7- perdelerde notalar ve sağ el tekniği, (Parçalara giriş) , 8- Akorlara giriş,  9- Bağ tekniği,  10 – Apoyando, tirando vuruşu ile koordinasyon çalışmaları, 11 – Arpej tekniğini geliştirilmesi, 12 – Dizi çalışmaları   13 – İkinci pozisyon, (Rönesans ve Klasik dönem parçaları   14 –  Üçüncü pozisyon ve yarım bare tekniği, 15- Beşinci pozisyon   16 –Tam bare tekniği,   17-Vibrato ve ton çalışmaları, (Romantik dönem parçaları*)   18- Süslemeler,  19-Yedinci pozisyon,  20- Harmonik tekniği,   21- İleri arpej teknikleri, ( Çağdaş dönem parçaları*)  22-Stil bilgisi ve süslemeler. ( Barok dönem parçaları*)

 Parçalar dönemin özelliklerini yansıtmakla birlikte öğrencinin teknik seviyesiyle sınırlıdır.

Bu eğitim ve çalışma sıralaması, pozisyon çalışmaları dışında isteğe göre özelleştirilebilecek bir sıralamadır. Yine de klasik gitarda bağ tekniği ve süslemelerde olduğu gibi, birbirine sıralı-koşulu biçimde birbirine sıkıca bağlı tekniklerin olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Parça çalma aşaması, klasik gitarda en az bir pozisyona hakim olma koşuluna dayanır. Pozisyon ve teknik bilgi geliştikçe icra edilen parçaların seviyesi artacaktır.

Akustik Gitar Dersi Ankara

Akustik Gitar gitar kursu ankara ; genelde gövde ve saptan meydana gelmiş altı telli bir enstrüman’dır. Akustik gitar klasik gitara göre, gövdesi daha geniş ve basık, sapı daha ince ve sert ağaçtan yapılmıştır. Klasik gitardan en önemli farkı, tellerinin tümünün çelikten olmasıdır. İlk dört teli çelik üzerine sarımlı kalın tellerden, diğer iki teli ise sarımsız çelik tellerden meydana gelmiştir. Bu özelliğinden dolayı klasik gitara nazaran daha sert ve daha temiz ses verir.

Akustik gitarlar genellikle pena ile çalınır. Daha çok rock, jazz ve blues müzik türleri için tercih edilen bir gitar türüdür. Bizde akustik gitar derslerimiz sırasında bu tarzlardan öğrenmek istediğiniz tarz doğrultusunda bir program hazırlayarak herkesin beklentileri doğrultusunda öğrenciyi sıkmayacak bir yol izlemekteyiz.

Flamenco Gitar  Dersi Ankara

Flamenco gitar kursu ankara ; Başlangıç olarak 1800 lü yıllara dayanan Flamenco müziğinin günümüzde ki haline geçiş dönemi 1910 yıllarına dayanmaktadır. Güney İspanya(Endülüs bölgesi) nın sınırlarında doğmuş,Arap ve İspanyol çingenelerinin etkileşmesiyle ortaya çıkan folklorik bir müziktir. Özellikle dans figürlerinde ki değişimle flamenco yepyeni bir boyut kazanmıştır..Palo denilen usülleri,biçimleri olan formlara sahiptir.Teknik anlamda çok çeşitliliği olan zor bir müzik tarzıdır.Kompas bilgisi,Teknik bilgisi,Vurguları çok önemlidir.Sabicas la duyulmaya başlayan Flamenco,Paco de Lucia nın önderliğinde Nuevo Flamenco dönemine geçmiştir ve hızla gelişmektedir.

Elektro Gitar Dersi Ankara

Elektro Gitar Kursu Ankara; Eğitim Merkezimizde vermiş olduğumuz elektrogitar ve bas gitar eğitiminde öncelikli olarak temel müzik bilgisiyle genel yeterlilik sağlanarak kişilerin müzikal beğenisi doğrultusunda şekillenen bir eğitim planı hazırlanmıştır. Elektrogitar ve bas gitar popülerliği neticesinde pek çok müzik türünde yer alan enstrümanlardır. Programın birinci basamağını gitarist adayının yatkın olduğu ve sevdiği müzik türünün belirlenmesi oluşturmuştur.Seçilen türe ait müzisyenlerin ve müzik gruplarının eserlerinin seslendirilmesi eğitimin ikinci basamağını oluşturmaktadır. Amaç gitarist adayının beğenisine yönelik bir repertuvar oluşturmaktır. Gitarist adaylarımız dershanemiz bünyesinde gerçekleştirilen dinleti ve konser aktivitelerin de görev alarak gerek solo gerek müzik topluluklarıyla performans sergileyerek sahne deneyimini kazanma şansına da sahiptirler.

 Bas Gitar Dersi Ankara

Temel gitar eğitimine benzer tutuş,pozisyonlar,sağ ve sol el çalışmalarıyla başlayan bas gitar derslerimiz,enstrüman üzerinde gamlar,yürüyüşler ve teorik bilginin kazandırılmasıyla devam eder.

Teknik ve ritmik egzersizler seçtiğimiz etütlerle birlikte öğrenciye kazandırılmakta,bu amaçla pratik eğitim yolları izlenmektedir. Slap,walking,ritim kalıpları gibi teknik konular,hazır alt yapılar üzerinde grup öncesi performans çalışmalarıyla desteklenmektedir.

Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…

https://www.instagram.com/senkronmuzikkursu/

 

gitar kursu ankara

gitar kursu ankara

Yeni Enstrüman Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli enstrüman alabilme şansınızda olabilecektir.

 Not: Gitar Dersi – Kursumuz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir..

NOT :  Gitar Kursu Sertifika Programı’nın Tüm Kurlarını Tamamlayan Kursiyerlerin Kazandığı Kurs Bitirme Belgesi ; Usta Öğreticilik düzeyinde olup , Konservatuvar Lise Mezuniyeti veya Güzel Sanatlar Lisesi Mezuniyet denkliğindedir.

Kurumumuzdan alabileceğiniz üç farklı sertifika ile eğitim ve yetkinliklerinizi belgeleyebilirsiniz:

 1. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bu sertifika, ülke genelinde tanınan ve geçerliliği olan resmi bir belgedir. Bu sertifika ile, alanınızdaki yetkinliğinizi ve başarılarınızı resmi olarak belgelemiş olursunuz.
 2. London College of Music Sertifikası: Dünyaca ünlü London College of Music tarafından verilen bu sertifika, uluslararası düzeyde tanınan ve prestijli bir belgedir. Bu sertifika, müzik eğitiminizdeki ilerlemenizi ve profesyonel yetkinliklerinizi uluslararası arenada da geçerli kılar.
 3. Royal Schools of Music Sertifikası: Royal Schools of Music tarafından verilen bu sertifika, klasik müzik alanında yüksek standartları temsil eder. Bu sertifika ile, müzik eğitiminde ulaştığınız seviyeyi ve yetkinliklerinizi dünya çapında tanınan bir kurumun onayıyla belgelemiş olursunuz.

Bu sertifikalar sayesinde, aldığınız eğitimi ve kazandığınız yetkinlikleri ulusal ve uluslararası düzeyde belgeleyebilir, kariyerinizde önemli bir adım atabilirsiniz.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Gitar DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
Ücretsiz Deneme Dersi Ön Kayıt Formu için Tıklayınız
KurumumuzLondon College of Music”in
Ankara’daki Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezidir.

London College of Music Diploma ( LCM )

Hobi Kurs Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Gitar Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

*Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen iletişim bilgilerimiz de yer alan SENKRON MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ mail adresimiz ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz ya da müzik eğitim merkezimize misafir olarak Ankara da Gitar Kursu eğitimi alabilirsiniz.

ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Gitar DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Neden Senkron Müzik ve Sanat Kurslarında Gitar Eğitimini Tercih Etmelisiniz ?

 1. Alanında Lider Eğitmenler: Müzik, resim ve bale alanlarında uzmanlaşmış eğitmenlerimizle öne çıkıyoruz. Öğrencilerimiz, en deneyimli ve yetkin eğitmenler eşliğinde eğitim alarak potansiyellerini maksimize edebiliyorlar.
 2. Geniş Sanat Kataloğu ve Çeşitlilik: Şubelerimizde sunulan geniş sanat kataloğu ile öğrencilerimize farklı sanat disiplinlerini keşfetme fırsatı sunuyoruz. Bu da onların yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve kendilerini çok yönlü bir şekilde ifade etmelerine olanak tanıyor.
 3. Bireysel Gelişim ve İlgi Alanlarına Yönelik Eğitim: Öğrencilerimizin bireysel gelişimine odaklanarak, ilgi ve yeteneklerine uygun eğitim programları sunuyoruz. Bu sayede her öğrencimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyoruz.
 4. Yaratıcı Ortam ve İlham Verici Atmosfer: Sanatın doğasında var olan yaratıcılığı destekleyen bir ortam ve ilham verici bir atmosfer sunarak, öğrencilerimizin sanatsal gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.
 5. Kapsamlı Kariyer Destek Hizmetleri: Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kariyerlerine yönelik kapsamlı destek hizmetleri sunarak, onların sektörde başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Sonuç olarak, alanında lider eğitmenler, geniş sanat kataloğu ve çeşitlilik, bireysel gelişim odaklı eğitim, yaratıcı ortam ve ilham verici atmosfer, ve kapsamlı kariyer destek hizmetleri sunarak, öğrencilerimize benzersiz bir sanat eğitimi deneyimi yaşatıyoruz. Biz, öğrencilerimizin sanatsal yeteneklerini en üst seviyeye çıkarmalarına ve başarılı bir kariyer inşa etmelerine yardımcı olmak için buradayız.

 

2024 -2025 Yılı Güncel Kurs Ücretlerimiz için Tıklayınız.
2024 – 2025 Eğitim – Öğretim Yılı Gitar Dersi / Kursu DÖNEM KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.   

   

  12 Tane Yorum

  • Bahadır Edik
   Yayınlandı Kasım 26, 2018 11:19 am 0Likes

   Merhaba kendime 1 adet jazz gitar aldım. Ancak nota bilgim veya gitar çalma bilgim yok. Jazz gitar Çalmayı öğrenmeyi çok istiyorum. Şu an işten ayrıldığım için vakit sorunum yok. Detaylı bir bilgi alabilirsem sevinirim.

   • admin
    Yayınlandı Aralık 26, 2018 9:41 am 0Likes

    Jazz Gitar Eğitimi için öncelikle nota bilginizin olması gerekmektedir. Nota bilgisinden sonra Armoni dersleri alarak solo gitarınızı geliştirmemiz gerekir. Bunun için öncelikle Ücretsiz ilk dersimize katılarak eğitmenle tanışmanızı , ardından nasıl bir müfredat izleneceği hakkında bilgi yapılabilecektir.. İyi günler dileriz.

  • melek yıldırım
   Yayınlandı Haziran 1, 2019 8:39 pm 0Likes

   acaba bu kursların ücretleri ne kadar??

   • admin
    Yayınlandı Haziran 22, 2019 7:40 am 0Likes

    Gitar Kursu ücretlerimiz ve ayrıntılı bilgi için 0312 424 19 10 u arayarak bilgi alabilirsiniz

   • admin
    Yayınlandı Mayıs 15, 2020 9:59 am 0Likes

    Kurslarımız Özel Ders Haftada 1 Saat Ayda 4 ders Şeklinde İşlenmektedir.Dönemsel Olarak Kampanyalarımız olmaktadır. Tanıtım Dersi ve Fiyat Bilgisi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 442 02 20 no lu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

  • Cansu Türker
   Yayınlandı Ekim 4, 2021 1:57 pm 0Likes

   2016’da Emre hoca ile klasik gitar derslerimize başlamıştım, pandemi başlayana dek çok yol kat etmiştik, klasik gitarı daha da çok sevmemde ve klasik müziği, notaları, ünlü yapıtları keşfetmemde en büyük rolü oynamıştı.
   Gerçekten işini severek yapan, kendini daima geliştiren, hem arkadaş gibi, hem çok saygılı, gerçekten saygı duyulması gereken bir hoca. Pandemiden dolayı uzun bir ara versem de en kısa zamanda tekrar geri dönüp kendisinden ders almak istiyorum 🙏🏻

  • azra ağargün
   Yayınlandı Ekim 4, 2021 2:04 pm 0Likes

   Gitar kursuna başlamaya karar verdiğimde çok fazla kurs gezdim ancak senkronun bir kurstan daha çok ev gibi olması, benim daha rahat ve mutlu bir ortamda kendimi geliştirmeme fayda sağladı
   Bunun için hem Emre hocama hem de senkron müziğe çok teşekür ederim.

  • Filiz Ağargün
   Yayınlandı Ekim 4, 2021 2:12 pm 0Likes

   Senkron Müziğe tavsiye üzerine gelmemize rağmen kızım gitar dersi almaya başladığında ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladık
   Senkron müzik ailesinin sıcak ve samimi yaklaşımı kendimizi daha rahat hissetmemizi sağladı
   Özellikle Emre beye bu dönemde bizlere gösterdiği ilgi ve alaka için çok teşekkürler
   Kızım sayenizde hem gitara daha çok sarıldı hemde kendini ortamınızda çok rahat hissettiği için derslere daha istekli geldi.

  • Özden Dere
   Yayınlandı Ekim 4, 2021 2:50 pm 0Likes

   Merhabalar,
   Yaklasik 2 sene, bir yılı yüz yüze kalan kısmı da online olmak üzere Senkron Müzik’te Emre Hocam dan klasik gitar dersi aldım. Benim için çok keyifli olmasının yanı sıra Emre Hocam sağlam altyapısı ve engin bilgisiyle bana çok yardımcı oldu ve çok şey öğretti. Gitar tutuş tekniğinden başlamak üzere, nota okuma, temel vuruşlar, klasik sarkilar ve bunlara ek olarak akorları da kendisinden öğrendim. Öğretme tekniği ve insancıl yaklaşımı da ekstrasi oldu elbette. Kendisine ve Senkron Müziğe bana kattıkları için çok teşekkür ederim ve gerçek anlamda müzik ile ilgilenen herkese sonuna kadar tavsiye ederim.

  • gokmengn
   Yayınlandı Ekim 9, 2021 11:04 am 0Likes

   YOrumlardan fikir edinmek isteyenler için yazıyorum. yaklaşık 3 yıldır gitar dersi alıyorum ve konservatuara hazırlanıyorum.Senkron ve özellikle Emre hocamdan da çok memnunum, resim ve diğer müzik kurslarına giden arkadşalarım da var hepsi severek derslerini. alıyor. Herhangi bir sanatsal alanda hobi veya profyesonel olarak iler-lemek istiyorsanız çok güzel bir kurum, umarım biilerine fikir verebimişimdir Saygılarla 🙂

  • Zeynep Nehir
   Yayınlandı Aralık 25, 2022 11:04 am 0Likes

   merhaba, katılmayı düşünenlere bir fikir olsun diye yazıyorum.
   geçen sene, uzun yıllar gitarını odasının bir köşesinde çürütmüş biri olarak senkron serüvenime emre hoca ile başladım. gitarı yarıda bırakmaktan, öğrenememekten, yeteneğim olmamasından ve benzeri şeylerden korkuyordum ama emre hoca kendime güvenmemi ve müziğin sonsuzluğunu, arındırıcılığını hissetmemi sağladı. defalarca başlayıp, deneyip hep yarıda bırakmış olmama rağmen bu defa başardım ve kendimi geliştirdim tabii ki emre hocamın da sayesinde. senkrona çok teşekkür ediyorum ve benim gibi odasında çalamadığı bir gitarı olan herkese senkronu tavsiye ediyorum.

  • Göktuğ BAYRI
   Yayınlandı Mart 28, 2024 3:13 pm 0Likes

   Bir süredir ders aldığım Senkron Müzik gitar eğitmeni Sn. Alp ÖZGİRGİN, gitar teorisi ile pratiğini mükemmel şekilde harmanlayarak aktarabilen ve daha ilk birkaç ders içinde öğrencisini hızla şarkı çalmaya başlatabilen çok iyi bir öğretmen olmasının yanında, harika bir insan ve gerçek bir beyefendi. Elektro gitar eğitimi almak isteyen tüm gitar dostlarına değerli Alp hocamı memnuniyetle tavsiye ediyorum.

  Yorum Yazın