Keman & Çello Kursu

   Keman Kursu / Dersi Ankara

Keman kursu ankara

 

Ankara  Keman Kursu Eğitimlerimiz Hakkında  ; Kızılay ,Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubelerimizde mevcuttur;   Keman Eğitimine küçük yaşlarda başlamanın büyük önemi vardır. Bazı eğitimciler her bireye çocukken okuma yazma öğretildiği gibi müziğin de öğretilmesi gerektiğini vurgulamışlardır. Bunun gerçekleşmesindeki en önemli etkenin çocuk yaşlarda eğitimine başlamak olduğunu belirtmişlerdir. Öyleyse “keman öğrenmeye/çalmaya olabildiğince erken yaşlarda başlanmalıdır” diyebiliriz.

Ankara Keman Kursu Yaylı çalgı çalan öğrencilerde başlangıçta sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biri, entonasyondur. Çalıcının keman çalmak için gerekli fiziki yapıya ve yeteneğe sahip olmasına karşın sesleri doğru çalmama olasılığı vardır. Örneğin kemanda dört tel olmasına karşın yarım aralıklardan oluşan 53 farklı ses çalma olanağı vardır. Öğrencilerin keman çalarken tutuşlarını bozdukları taktirde, seslerin çoğunun bozulacağı kesindir. Örneğin birinci parmak yarım ses pesleştirildiğinde (kalınlaştırıldığında), diğer parmaklar da çalarken, hafifçe doğal olma yan bir pozisyon oluşacağından seslerin hepsi pesleşir. Bunun için hangi pozisyonda isek, onu korumak, yani sol elimizin tutuşunu bozmamamız gerekmektedir. Bütün bunlar entonasyonu sağlayacak öğelerdir. Ses temizliğinin sağlanması, parmaklarımızın durumunu görsel olarak inceleyerek de yapılabilir. Öğrenci, kemanı yavaş tempoda çalarak ve tuşeye bakarak notanın yerini belirleyip öğrenebilir..

keman & çello kursu
keman & çello kursu
 • Çift Ses Çalışmaları
 • Akor çalışmaları
 • Flageolet (Flajöle) Tekniği
 • Glissando (Glisendo)
 • Vibrato
Keman Kursu Eğitimi temel pozisyonda yayı ve tuşeyi doğru teknikle kullanma egzersizleri ile başlar. Yay tutuş ve doğru entonasyonu kazanmak adına keman için yazılmış belirli metotlar kullanılır. Eğitimin ileri aşamasında keman üzerindeki diğer pozisyonlar işlenir.
Eğitim programı aşamalı olarak öğrencinin seviyesine uygun eserler ve etüdler üzerinde çalışılarak devam eder.
Keman eğitimin de öncelikle amacımız küçük yaşlarda ki bireyler de enstrümanı sevdirmeye çalışıp, müzik duygusunu geliştirmeye çalışmaktır. 

 

Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…

.

 

 

Yeni Keman Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli keman alabilme şansıda olabilecektir.
 Not: Keman Dersi – Kursumuz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.
2022 – 2023 Eğitim – Öğretim Yılı Ankara Keman & Çello Kursu Ankara DÖNEM KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.
NOT :  Keman Kursu Sertifika Programı’nın Tüm Kurlarını Tamamlayan Kursiyerlerin Kazandığı Kurs Bitirme Belgesi ; Usta Öğreticilik düzeyinde olup , Konservatuvar Lise Mezuniyeti veya Güzel Sanatlar Lisesi Mezuniyet denkliğindedir.
Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Keman Kursu Dersi ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
Ücretsiz  Deneme Dersi Ön Kayıt Formu için Tıklayınız
KurumumuzLondon College of Music”in
Ankara’daki Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezidir.

London College of Music ( LCM )

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.
İleri düzey Programlarımız ise ;
Diploma Programlarımıza katılarak Keman Kursu Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.
*Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen iletişim bilgilerimiz de yer alan SENKRON MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ mail adresimiz ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz ya da müzik eğitim merkezimize misafir olunuz.

 

 

Çello (Viyolonsel) Kursu / Dersi Ankara

Ankara Çello ( Viyolonsel ) Kursu Eğitimlerimiz Hakkında ; Kızılay ,Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubelerimizde M.E.B. Onaylı Kurs  Programlarımızla mevcuttur; 16. yüzyıl’da ilk örnekleri Fransa’da ortaya çıkan, esasen şekli kadın vücudunu andıran yaylı bir çalgıdır. ‘Viola de gamba’ adı verilen türü hariç perdesiz dir.

Keman, viyola ve kontrabas ile aynı ailedendir. Keman ile viyolonselin şekilleri büyük oranda birbirini andırsa da boyutları çok farklıdır. Karşıdan bakıldığında gövdesinin orta bölümünde bulunan ve el yazısı ile ‘f’ harfini andıran 2 ses deliği vardır. Yayın tellere teması ile titreşen tellerden çıkan ses, gövdenin içindeki havayı titreştirerek bu deliklerden geri döner.
Not: Keman ve Çello PERDESİZ ENSTRÜMANLAR OLMALARINDAN DOLAYI DİĞER ENSTRÜMANLARA GÖRE MÜZİK KULAĞI DAHA DA ÖNEM KAZANMAKTADIR.BU YÜZDEN ÖNCEDEN RANDEVU ALINARAK UZMAN EĞİTMENLERİMİZ TARAFINDAN ÜCRETSİZ KULAK, RİTM TESTLERİNE KATILMANIZ MÜMKÜNDÜR.
 
.
NOT :  Çello / Vİyolonsel Kursu Sertifika Programı’nın Tüm Kurlarını Tamamlayan Kursiyerlerin Kazandığı Kurs Bitirme Belgesi ; Usta Öğreticilik düzeyinde olup , Konservatuvar Lise Mezuniyeti veya Güzel Sanatlar Lisesi Mezuniyet denkliğindedir.
Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Viyolonsel DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
Ücretsiz Deneme Dersi Randevusu için tıklayınız
Yeni Çello Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli çello alabilme şansıda olabilecektir.
 Not: Çello Dersi – Kursumuz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslere başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programlarla derslerimiz devam edilebilmektedir.
KurumumuzLondon College of Music”in
Ankara’daki Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezidir.

London College of Music ( LCM )

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.
İleri düzey Programlarımız ise ;
Diploma Programlarımıza katılarak Viyolonsel Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.
*Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen iletişim bilgilerimiz de yer alan SENKRON MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ mail adresimiz ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz ya da müzik eğitim merkezimize misafir olunuz.
2022 – 2023 Eğitim – Öğretim Yılı Ankara Keman & Çello Kursu / Dersi DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.  3 Tane Yorum

  • İlayda
   Yayınlandı Ocak 12, 2020 9:15 am 0Likes

   Merhabalar ben keman kursunun fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim

   • admin
    Yayınlandı Mayıs 15, 2020 9:59 am 0Likes

    Keman Kurslarımız Özel Ders Haftada 1 Saat Ayda 4 ders Şeklinde İşlenmektedir. Tanıtım Dersi ve Fiyat Bilgisi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 442 02 20 no lu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

  • Betülhan
   Yayınlandı Ekim 7, 2021 6:44 pm 0Likes

   Senkron müzik kızılay şubesinde çello eğitmime başlayalı tam bir sene oldu😇Bana eğitimimde katıkısı olan başta Rabiya hocama ve çalışma ortamı sağlayan tüm senkron müzik çalışanlarına çok teşekkür ederm☺️☺️

  Yorum Yazın

  four + 6 =


  hit counter