Ud Kursu

Ud Kursu / Dersi Ankara

Yıldız Şubemizde mevcuttur . Ud Kurslarımız Hakkında Ayrıntılı Bilgi ; Ud, perdesiz , mızraplı  ve telli bir enstrümandır.. Klasik türk müziği ailesinin davudi sesi olan bas frekansını vermektedir.
Ud , perdelerle seslerinin yerleri belirlenmiş bir enstruman olması nedeniyle, sesi nereye basacağımız belli değildir. Bu, baş parmağın pozisyonları nereye basacağımızı tayin etmesi ; baş parmağımızın nereye gideceğiyle alakalıdır.. Bu yüzden ud eğitimini alacak kişi,enstrümanı çalacak kişinin kabiliyetiyle ilgili olarak eğitim süresinde etkilemektedir.. Profesyonel düzeyde ilgilenecek kişilere, Ud eğitimine genç yaşlarda başlamalarını tavsiye ediyoruz. Periyodik olarak her gün Ud etüdleri çalışılması gerekiyor. Ud da dikkat edilecek hususlar 4 parmağın aynı şekilde aynı oranda aynı kuvvette klavyeye basmasıdır. Sağ ve solun birbiriyle uyumu çok önemlidir. Sağ ve sol elin birbirine uyuşturacak etüdleri çalışması gerekmektedir. Burada ortalama süre ,normal kabiliyetteki bir kişinin 6 ay gibi bir sürede klavyeye hakim olması beklenirken,öğrenme süresi ,kişinin bireysel çalışmalarına verdiği önem ile direkt yollardan doğru orantılıdır..
MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu , MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kursu ve MEB Özel Ütopya Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.
Ud ‘da kişi kendi başına bir eğitim alarak yapamaz. Ud eğitiminde usta – çırak  (hoca eğitmen öğrenci ilişkisine ihtiyaç vardır. Ud enstrümanı bir metod sayesinde öğrenilir. Öğrenciler metodlu bir eğitim görmek zorundadırlar..Bu etüdleri rahatlıkla çalabildikten sonra eser çalmaya geçmeleri gerekmektedir.
Ud enstrümanı klasik türk müziği icrasında yeri vardır. Klasik türk müziğindeki icrası daha çok ud’un özelliği görmeden çalınan bir enstrümandır.Çok fazla Göğüs kısmı görülmez.Ezber üzerine çalınan bir enstrümandır.. . Klasik türk müziğinde çoğu besteci ud çalarak hüzünlü makamlar ud enstrümanın sayesinde ortaya çıkar.
Ud,Keman,Çello..vs gibi Perdesiz bir enstrüman olmasından dolayı Müzik Kulağı diğer enstrümanlara göre daha gereklidir.O yüzden önceden randevu alındığı taktirde uzman eğitmenlerimiz tarafından Piyano eşliğinde Müzik ve Kulak testlerine ücretsiz olarak katılmanız mümkündür…

Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…
Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Ud DERSİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
Ücretsiz Deneme Dersi için Tıklayınız
Not: Ud derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri ki seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilmektedir.

 

 

2 Tane Yorum

 • MetaylanTaylan
  Yayınlandı Eylül 23, 2018 8:30 am 0Likes

  Ucreti ne kadardir acaba ve haftada kac saat

  • admin
   Yayınlandı Aralık 26, 2018 9:45 am 0Likes

   Kurslarımız Özel Ders Haftada 1 Saat Ayda 4 ders Şeklinde İşlenmektedir. Tanıtım Dersi ve Fiyat Bilgisi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 442 02 20 no lu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Yazın