Piyano Kursu

PİYANO DERSİ ANKARA

 

Ankara  Piyano Kursu Eğitimlerimiz Hakkında  ;  Kızılay ,Yıldız , Batıkent , Ümitköy  , OneTower Şubelerimizde mevcuttur; Piyano Derslerimiz Başlangıç aşamasında duruş tutuş ön  plandadır, amaç doğru basan parmaklar ve doğru açıda parmaklara destek olan elleri ,şimdiye kadar tanımadıkları bir eğlenceye karıştırmak.Orta DO pozisyonunu esas alarak başlangıç yapılır öncelik dar alanda kısa paslaşmalarla elleri ısındırmak.Piyanoyu tanımaya başlayınca eller,alıp başını 88 tuşun her birini tanımak istiyor. Etüdlerle,gamlarla destekleyip başlıyoruz minik minik parçaları çalmaya.Derken bir bakmışsınız tuşların efendisi olmuşsunuz.

piyano dersi ankara

Ankara da Piyano kursu’na yeni başlayıp henüz enstrümanını almamış öğrencilerimize,müzik eğitim merkezimiz randevu alarak ,piyano odalarını ücretsiz olarak temin etmektedir.Piyano Kursu  eğitimini doğru zamanda, doğru kişilerden, doğru yöntem ve materyalle almaya başlayan istekli bir öğrencinin, kişisel gelişimine önemli bir katkı sağlandığı açıktır.Piyano kursu veya eğitimin de öncelikle amacımız küçük yaşlarda ki bireyler de enstrümanı sevdirmeye çalışıp, müzik duygusunu geliştirmeye çalışmaktır. 

 

 

Ayrıca evine Yeni Piyano Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli piyano alabilme şansı olacaktır.

Not: Derslerimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.

NOT :  Piyano Kursu Sertifika Programı’nın Tüm Kurlarını Tamamlayan Kursiyerlerin Kazandığı Kurs Bitirme Belgesi ; Usta Öğreticilik düzeyinde olup , Konservatuvar Lise Mezuniyeti veya Güzel Sanatlar Lisesi Mezuniyet denkliğindedir.

Kurumumuzdan alabileceğiniz üç farklı sertifika ile eğitim ve yetkinliklerinizi belgeleyebilirsiniz:

 1. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bu sertifika, ülke genelinde tanınan ve geçerliliği olan resmi bir belgedir. Bu sertifika ile, alanınızdaki yetkinliğinizi ve başarılarınızı resmi olarak belgelemiş olursunuz.
 2. London College of Music Sertifikası: Dünyaca ünlü London College of Music tarafından verilen bu sertifika, uluslararası düzeyde tanınan ve prestijli bir belgedir. Bu sertifika, müzik eğitiminizdeki ilerlemenizi ve profesyonel yetkinliklerinizi uluslararası arenada da geçerli kılar.
 3. Royal Schools of Music Sertifikası: Royal Schools of Music tarafından verilen bu sertifika, klasik müzik alanında yüksek standartları temsil eder. Bu sertifika ile, müzik eğitiminde ulaştığınız seviyeyi ve yetkinliklerinizi dünya çapında tanınan bir kurumun onayıyla belgelemiş olursunuz.

Bu sertifikalar sayesinde, aldığınız eğitimi ve kazandığınız yetkinlikleri ulusal ve uluslararası düzeyde belgeleyebilir, kariyerinizde önemli bir adım atabilirsiniz.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM  Piyano Kursu / Dersi ALMANIZ MÜMKÜNDÜR

Not: Tüm Şubelerimizde (  Kızılay ,Yıldız , Batıkent , Ümitköy  , OneTower )Ücretsiz Piyano Çalışma İmkanı Sağlanmaktadır.

Piyano Kursu , Ücretsiz Deneme Dersi Ön Kayıt Formu için Tıklayınız
KurumumuzLondon College of Music”in
Ankara’daki Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezidir.

London College of Music Diploma ( LCM )

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. LCM Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak  Piyano Kursu Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

*Piyano kursu fiyatlarımızı öğrenmek için lütfen iletişim bilgilerimiz de yer alan mail adresimize ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçebilir ya da  Kızılay , Yıldız, Batıkent , Ümitköy , OneTower şubelerimize  misafir olarak Ankara Piyano Kursu fiyatlarımız ve eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

https://www.instagram.com/senkronmuzikkursu/

Neden Senkron Müzik ve Sanat Kurslarında Piyano Eğitimini Tercih Etmelisiniz ?

 1. Alanında Lider Eğitmenler: Müzik, resim ve bale alanlarında uzmanlaşmış eğitmenlerimizle öne çıkıyoruz. Öğrencilerimiz, en deneyimli ve yetkin eğitmenler eşliğinde eğitim alarak potansiyellerini maksimize edebiliyorlar.
 2. Geniş Sanat Kataloğu ve Çeşitlilik: Şubelerimizde sunulan geniş sanat kataloğu ile öğrencilerimize farklı sanat disiplinlerini keşfetme fırsatı sunuyoruz. Bu da onların yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve kendilerini çok yönlü bir şekilde ifade etmelerine olanak tanıyor.
 3. Bireysel Gelişim ve İlgi Alanlarına Yönelik Eğitim: Öğrencilerimizin bireysel gelişimine odaklanarak, ilgi ve yeteneklerine uygun eğitim programları sunuyoruz. Bu sayede her öğrencimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyoruz.
 4. Yaratıcı Ortam ve İlham Verici Atmosfer: Sanatın doğasında var olan yaratıcılığı destekleyen bir ortam ve ilham verici bir atmosfer sunarak, öğrencilerimizin sanatsal gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.
 5. Kapsamlı Kariyer Destek Hizmetleri: Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kariyerlerine yönelik kapsamlı destek hizmetleri sunarak, onların sektörde başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Sonuç olarak, alanında lider eğitmenler, geniş sanat kataloğu ve çeşitlilik, bireysel gelişim odaklı eğitim, yaratıcı ortam ve ilham verici atmosfer, ve kapsamlı kariyer destek hizmetleri sunarak, öğrencilerimize benzersiz bir sanat eğitimi deneyimi yaşatıyoruz. Biz, öğrencilerimizin sanatsal yeteneklerini en üst seviyeye çıkarmalarına ve başarılı bir kariyer inşa etmelerine yardımcı olmak için buradayız.

2023-2024 Yılı Güncel Kurs Ücretlerimiz için Tıklayınız.
2024 – 2025 Eğitim – Öğretim Yılı Ankara Piyano Kursu / Dersi DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.  8 Tane Yorum

  • Sinem
   Yayınlandı Aralık 21, 2018 8:35 am 7Likes

   Oğlum 4 yaşında piyano için uygunudur kaç yaş aralığı ve oneriyorsunuz

   • admin
    Yayınlandı Aralık 26, 2018 9:39 am 1Likes

    Piyano Eğitimine 4 Yaşından itibaren başlanmaktadır. Öğrencinin müzikal algısı ve motor becerilerinin gözlemlenmesi gerekmektedir. Ücretsiz Tanışma Dersinde Piyano Eğitmenlerimizin onay vermesi durumunda derslere başlanmaktadır. Uygun olmaması durumunda okul öncesi müzik eğitimi programımız olan ORff Eğitimiyle öncelikle derslere başlanması gerekmektedir.

  • MJ
   Yayınlandı Nisan 26, 2020 1:25 pm 0Likes

   Merhaba.

   Kızı (6 yaşında) yaz aylarında Org derslerine kaydetmek istiyorum. Ne ücretleri lütfen?
    Bana ne tür bir Org almamız gerektiğini önerebilir misin? uygun fiyatlı bir şey istiyoruz, böylece kızımız evde derslerden sonra pratik yapabilir. teşekkürler ve saygılar

  • DK
   Yayınlandı Ekim 11, 2021 8:00 am 0Likes

   Oğlumuz 5 yaşındayken yazdırdık piyano kursuna, 2 senedir de devam etmekte. El-göz koordinasyonu gelişimi açısından çok faydalı, çocuğunuz çalarken siz de öğreniyorsunuz. Uzaktan eğitim sürecinde de görüntülü devam etmiştik derslere. Kurumdan ve Rabia Hocamızdan çok memnunuz, tavsiye ederiz düşününlere.

  • NurSema
   Yayınlandı Nisan 3, 2023 7:48 pm 0Likes

   Piyano kurs ücretini öğrenebilirmiyim 9 yaşında 3 yıldır eğitim alıyor

   • admin
    Yayınlandı Nisan 8, 2023 6:30 am 0Likes

    Piyano derslerimiz özel ders şeklinde haftada 1 gün ( 1 saat ) ayda 4 ders yapıyoruz. Öncelikle ilk dersimiz ücretsiz olup tanıtımda eğitmenle tanışma ve program hakkında ayrıntılı bilgi alma şansınız olacaktır. Ayrıca MEB ve LCM Sertifika programlarına katılabileceksiniz… Kurs ücretlerimiz şubelere göre değişkenlik göstermektedir. Hangi şubemizde eğitim almak istiyorsanız Kızılay şubemiz için 03124241910; Yıldız şubemiz için 03124420220 ; Batıkent şubemiz için 03122514919 ; Ümitköy şubemiz için 05523277337 ; OneTower şubemiz için 03125044495 telefon numaralarından randevu alabilirsiniz veya Yukarıda ki ücretsiz tanıtım dersi formunu doldurarak tarafınıza dönüş sağlayabiliriz. Sanatı Ertelemeyin….

  • NL
   Yayınlandı Nisan 28, 2023 2:33 pm 0Likes

   Merhaba ben 18 yaşındayım piyano çalmayı öğrenmek istiyorum, daha önce orta okulda 5 aylık bir org deneyimim oldu daha sonrasında kendim biraz çaldım ama bıraktım. Piyano çalmayı 18 yaşında olmama rağmen öğrenebilir miyim?

   • admin
    Yayınlandı Mayıs 4, 2023 9:02 am 0Likes

    Piyano eğitimi 5.5yaş ve üzeri tüm bireyler için parmak yapısında bir engel yoksa eğitim alabilir. Ayrıca şubelerimizden randevu alarak ücretsiz piyano tanıtım dersine katılabilirsiniz. Sanatı Ertelemeyin….

  Yorum Yazın