Şan & Solfej Kursu

ŞAN DERSİ ANKARA

 

Ankara Şan Kursu Eğitimlerimiz hakkında ; Kızılay ,Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubelerimizde mevcuttur; ; Şan Derslerimiz Bir müzik parçasının notalarını, do, re, mi gibi tek sesli adlarla okuyarak seslendirmeye denir. Bu anlamıyla solfej, bir müzik parçasının notalarını okumak ya da çalmak ile özdeştir. Müzik öğretiminde bu amaçla yapılan çalışma ve araştırmalara da solfej denir. Bu çalışma a, o, u gibi ünlülerle yapılırsa buna vokaliz adı verilir..

 Solfej çalışmasında öğrenciler anahtarları, ses aralıklarını ritimleri, tonalite ve değiştirme işaretlerini, özetle müzik yazımının bütün öğelerini tanımayı ve bunları gerçek seslere dönüştürmeyi öğrenirler.Bu bakımdan solfej müzik öğreniminde önemli bir yer tutar. Yalnızca şan öğrencileri değil, çalgı öğrencileri de solfej eğitimi görürler. Uzman eğitmenler önderliğinde öğrencilere doğru nefes kullanım teknikleri,doğru şarkı söyleme pozisyonları ve güzel şarkı söyleme teknikleri öğretmenin yanısıra,başlangıç düzeyinde temel müzik eğitimi de vererek müziksel gelişimlerini geliştirmek programımızın asıl amacıdır.
– Streching / Esneme Egzersizleri
– Esneme Çalışmaları (Vücut üzerindeki tüm gerilimi yok etmeye yönelik çalışmalardan oluşan esneme çalışmaları)
– Nefes Teknikleri ve Nefes Çalışmaları
– Nefes Egzersizleri, Diyafram Çalışmaları, Nefes Alma ve Nefes Verme Egzersizleri
– Duruş Teknikleri ve Doğru Duruş Çalışmaları
– Diksiyon Çalışmaları (Konuşma Egzersizleri)
– Sesli ve Sessiz Harfler üzerinden gidilerek yapılan çalışmalar
-Ton ve Rezonans
– Doğru tonu ve rezonansı bulmaya yönelik yapılan çalışmalar
– Şan Egzersizleri
– Sesli ve Sessiz Harfler ile hece çalışmaları, Ses Perdelerinin (Orta Sesler, Göğüs Sesleri ve Kafa Sesleri) Yerlerinin Belirlenmesi
– Artikülasyon
– Stil Analizi Çalışmaları
– Türkçe ve Yabancı Repertuar Çalışmaları
– Play Along (Hazır Altyapılar) ile Yapılan Çalışmalar…

 

şan kursu ankara

Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…
 

şan kursu ankara

 Not: Ankara Şan Kursu & Solfej Dersimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.
NOT :  Şan Kursu Sertifika Programı’nın Tüm Kurlarını Tamamlayan Kursiyerlerin Kazandığı Kurs Bitirme Belgesi ; Usta Öğreticilik düzeyinde olup , Konservatuvar Lise Mezuniyeti veya Güzel Sanatlar Lisesi Mezuniyet denkliğindedir.
Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Şan Kursu Dersi ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
Ücretsiz Şan Kursu Deneme Dersi Ön Kayıt Formu için Tıklayınız
Senkron Müzik Şan Kursu ve Dersi
”London College London of Music”in
Ankara’daki Yetkili Şan Kursu eğitimi ve sınav merkezidir.

London College of Music ( LCM )

Hobi Kurs Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…
Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.
İleri düzey Programlarımız ise ;
Diploma Programlarımıza katılarak Şan Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.
*Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen iletişim bilgilerimiz de yer alan SENKRON MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ mail adresimiz ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz ya da müzik eğitim merkezimize misafir olunuz.

https://www.instagram.com/senkronmuzikkursu/

Şan Eğitimiyle Kendinize En GÜZEL Yatırımı Yapın

2022 – 2023 Eğitim – Öğretim Yılı Ankara Şan Kursu DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.   

  9 Tane Yorum

  • Ece Türkmen
   Yayınlandı Kasım 4, 2018 9:39 am 0Likes

   Merhaba bir arkadaşıma armağan olarak kurumunuzdan şan dersleri ayarlamak istiyorum. Bu durumda kişinin seviyesini bilmeden sizden kurs için ortalama bir fiyat almam mümkün müdür ? Söz gelimi 15 derslik bir kurs hediye etmem dahilinde istediği zaman kullanması mümkün olur mu ? Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler.

   • admin
    Yayınlandı Aralık 26, 2018 9:43 am 0Likes

    Şan Derslerine öncelikle kişinin müziksel işitmesine bakılarak derslere başlanmaktadır. Kurslarımız Ayda 4 ders şeklinde yapılmaktadır. Dilerseniz 15 Dersi istediğiniz şekilde programlayabiliriz. Ayrıca ilk dersimiz ücretsiz olarak yapılmaktadır. Şan Eğitmenlerimizle tanıştıktan sonra gün ve saatler ayarlanarak derslere başlıyoruz

    • Herhangi biri
     Yayınlandı Mart 19, 2020 5:31 pm 0Likes

     Şan derslerinin ücreti ne kadar acaba?

     • admin
      Yayınlandı Mayıs 15, 2020 9:58 am 0Likes

      Şan Kurslarımız Özel Ders Haftada 1 Saat Ayda 4 ders Şeklinde İşlenmektedir. Tanıtım Dersi ve Fiyat Bilgisi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 442 02 20 no lu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

  • Herhangi biri
   Yayınlandı Mart 19, 2020 5:32 pm 0Likes

   Şan derslerinin ücreti ne kadar acaba?

   • admin
    Yayınlandı Mayıs 15, 2020 9:58 am 0Likes

    Şan Kurslarımız Özel Ders Haftada 1 Saat Ayda 4 ders Şeklinde İşlenmektedir. Tanıtım Dersi ve Fiyat Bilgisi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 442 02 20 no lu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

  • elif
   Yayınlandı Mayıs 9, 2020 3:58 pm 0Likes

   merhablar şan ve solfej derslerinizden yaralanmak istiyorum kurslar başladığında bilgilendirilmek istiyorum.şimdiden teşekkürler ..

   • admin
    Yayınlandı Mayıs 15, 2020 9:57 am 0Likes

    Şan ve Solfej Kurslarımız Özel Ders Haftada 1 Saat Ayda 4 ders Şeklinde İşlenmektedir. Tanıtım Dersi ve Fiyat Bilgisi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 442 02 20 no lu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

   • admin
    Yayınlandı Mayıs 15, 2020 10:02 am 0Likes

    Şan Kurslarımız Özel Ders Haftada 1 Saat Ayda 4 ders Şeklinde İşlenmektedir. Dönemsel olarak Kampanyalarımız olmaktadır. Ayrıca Tanıtım Dersi ve Fiyat Bilgisi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 442 02 20 no lu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

  Yorum Yazın

  4 × 2 =


  hit counter