Bale Kursu

Ankara Bale Kursu

 

 

Ankara Bale Kursu Eğitimlerimiz Hakkında  ; Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubemizde mevcuttur; Bale ; İtalyanca dans anlamına gelen ‘ballo’ ya da ‘baletto’ sözcüğünden türetilmiştir. Müzik, duygu, mimik ve dekor sanatlarının birleşmesinden oluşan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir. İtalyan Rönesans döneminde ortaya çıkmış daha sonra Fransa ve Rusya da gelişmiş bir danstır. Uzun yıllar eğitim alınması gereken bir dans türüdür.

çocuk bale
bale kursu ankara
Bale Kursu Ankara da ; Klasik bale eğitiminin temelinde kişinin hem zihninin hem de vücut yapısının disipline edilmesi vardır. Bu yüzden çocukların zihinsel, ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlar. Ayrıca klasik müzik eşliğinde yapılan bale, çocuğun müzik kulağının gelişmesine olanak sağlar.
Bale Kursu eğitiminde duruşlar çok önemlidir bu yüzden derslerin öncesinde mutlaka esneme çalıştırılır. Yapılan bu esneme hareketlerinde vücut uzatılarak çalışılır. Bu durum çocuğun kas yapısının düzgün bir biçimde gelişmesine yardımcı olur ve çocuğun duruşu düzeltilerek esnek bir vücut yapısı oluşur. Aynı zamanda bale eğitimde yapılan hareketler; içe basma, taban düşüklüğü, hafif omurga eğrilikleri gibi hastalıkların tedavisinde destekleyici rol oynar.
Büyük bir disiplin gerektiren bale kursu, çocukların öğrendikleri bu disiplini hayatının her alanında uygulamasına yardımcı olur. Çocukların öz güven sahibi olması konusunda destekleyici rol oynayan bale, hayat boyu kendilerini çevreye karşı daha iyi ifade etmelerine yardımcı olur. Aynı zamanda bu eğitimi alan çocuklar sağlıklı beslenmeyi öğrenir ve güçlü bir bünyeye sahip olur.

 

M.E.B. ONAYLI BALE KURSU ANKARA BATIKENT  ÜMİTKÖY ONETOWER ŞUBEMİZDE

M.E.B. ONAYLI BALE KURSU EĞİTİMLERİMİZ 3 AŞAMADAN OLUŞMAKTADIR

1- Bale Hazırlık Seviye Kurs Programı ( 4 – 5 Yaş arası )

2 – Seviyeli Bale Temel Eğitimi Kurs Programı ( 6 Yaş ve üzeri )

3- İleri Seviye bale Eğitimi Kurs Program  ( 13 Yaş ve Üzeri )

 

4 – 5 yaş arası bale programımız ;  2 seviyeden oluşmaktadır. Toplam Eğitim süresi 128 saattir.

 

6 yaş ve üzeri temel eğitim bale KURSU programımız ; 8 seviyeden oluşmaktadır. Toplam Eğitim Süresi 512 saattir.

 

13 yaş ve üzeri ileri seviye bale DERSİ programımız , 4 seviyeden oluşmaktadır. Toplam Eğitim Süresi 640 Saattir.

 

Tüm Programları tamamlayan öğrencilerimiz Kurs bitirme belgesi alarak bale eğitmenliği yapma imkanı olacaktır.

NOT :  Bale Kursu Sertifika Programı’nın Tüm Kurlarını Tamamlayan Kursiyerlerin Kazandığı Kurs Bitirme Belgesi ; Usta Öğreticilik düzeyinde olup , Konservatuvar Lise Mezuniyeti veya Güzel Sanatlar Lisesi Mezuniyet denkliğindedir.
bale kursu ankara
bale kursu ankara

 BATIKENT ŞUBESİ İÇİN  ; 0312 251 49 19

                                                     ÜMİTKÖY ŞUBESİ İÇİN : 0312 417 09 50

ONETOWER ŞUBESİ İÇİN : 0312 504 44 95

 

https://www.instagram.com/senkronmuzikkursu/

 

2022 – 2023 Eğitim – Öğretim Yılı Ankara Bale Kursu Dersi  DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR.. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.    Yorum Yazın

    16 − 5 =


    hit counter