Çocuk Resim Kursu

Çocuk Resim Kursu Ankara

Kızılay , Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubelerimizde

Biliyoruz ki çocukların hayal dünyaları çok geniştir. Duygularını , hayallerini oyun oynarken ya da resim yaparak açığa vururlar. Resim çocuklar için kendilerini ifade etme biçimi sanatıdır. Resim yapmanın faydaları çocuk üzerinde sağ ve sol beynin birlikte çalışması, konsantrasyon gücü ve öz güveninin artması gibi birçok olumlu etki sağladığı gözlemlenmektedir.Resim yapmak çocuklar için algı, beceri ve yaratıcı gücünü ortaya çıkaran aynı zamanda da duygusal ve sosyal eğitimin belirleyici unsurudur. Bunlarla beraber birçok faydası vardır. Göz-el koordinasyonu sağlar.Kendine göre yeni kişiler, nesneler, figürler çizerler.

Aile bireyleri veya yetişkinler bunu onaylarlarsa bu durumdan hoşlanır ve kendine karşı güvenleri artar. Resim çocuklar için bir iletişim ve kendini ifade etme aracıdır. Kullandığı renklerle, çizdiği çizgilerle iç dünyasını kağıda yansıtır. Resim rahatlama aracıdır.

 

Çocuklar gün içerisinde ki duygularını ve enerjilerini kağıda dökerler. Resimlerde çocukların bilinçaltı ortaya çıkar Çocuğun bilinçaltında kalan istek, özlem, hayal, korku, endişe, merak gibi düşünce ve hisleri resim aracılığıyla dışa vurulur.  Ancak bu her zaman açık ve net bir biçimde olmaz. Çoğu zaman sembollerle ortaya çıkarken bazıları da çok iyi gizlendiğinden ortaya çıkmaz. Çocukların resim yapmasının temelinde istek duymayla beraber beğenilme ve haz alma amacı yatar. Bu nedenle resme yatkın olan çocuk işin daha çok üstüne düşer. Resim yaparken çocuğa müdahale edilmemelidir. Çünkü resim çocuğun içselliğini simgelerle nesnel dünyaya kopyalama sürecidir. Özellikle içsel çatışmalarını, ruhsal sıkıntılarını sözel olarak ifade edemeyen bireyler, olumsuz duygu ve düşüncelerini bilinç dışı eylemlerle ifade ederler. Resim yapmak, çocuğun düş gücünü geliştirici bir işleve de sahiptir.

Resim yapan çocuk, yönlendirildiği veya çizgilerine çeşitli sınırlamalar getirildiği zaman düş gücü de sınırlandırılmış olur. Bu bilinçle küçük yaştaki çocuklarınızın hayal güçlerini geliştirip harekete geçirecek etkinlikler ve değişik materyallerle resim yapma olanağı sunarak güvenli ve eğlenceli bir ortamda kendi yaş grupları ile birlikte  hoşça vakit geçirebilmeleri için sizleri de kurs merkezimize bekliyoruz. Daha büyük çocuklar için oluşturulmuş ve yaşlarına uygun bir şekilde  resim eğitimi verilen gruplarımızda mevcuttur.

4 Yaşından İtibaren başlayan  M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımıza Katılarak kendinizi geliştirin ….

Neden Senkron Müzik ve Sanat Kurslarında Resim Eğitimini Tercih Etmelisiniz ?

  1. Alanında Lider Eğitmenler: Müzik, resim ve bale alanlarında uzmanlaşmış eğitmenlerimizle öne çıkıyoruz. Öğrencilerimiz, en deneyimli ve yetkin eğitmenler eşliğinde eğitim alarak potansiyellerini maksimize edebiliyorlar.
  2. Geniş Sanat Kataloğu ve Çeşitlilik: Şubelerimizde sunulan geniş sanat kataloğu ile öğrencilerimize farklı sanat disiplinlerini keşfetme fırsatı sunuyoruz. Bu da onların yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve kendilerini çok yönlü bir şekilde ifade etmelerine olanak tanıyor.
  3. Bireysel Gelişim ve İlgi Alanlarına Yönelik Eğitim: Öğrencilerimizin bireysel gelişimine odaklanarak, ilgi ve yeteneklerine uygun eğitim programları sunuyoruz. Bu sayede her öğrencimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyoruz.
  4. Yaratıcı Ortam ve İlham Verici Atmosfer: Sanatın doğasında var olan yaratıcılığı destekleyen bir ortam ve ilham verici bir atmosfer sunarak, öğrencilerimizin sanatsal gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.
  5. Kapsamlı Kariyer Destek Hizmetleri: Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kariyerlerine yönelik kapsamlı destek hizmetleri sunarak, onların sektörde başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Sonuç olarak, alanında lider eğitmenler, geniş sanat kataloğu ve çeşitlilik, bireysel gelişim odaklı eğitim, yaratıcı ortam ve ilham verici atmosfer, ve kapsamlı kariyer destek hizmetleri sunarak, öğrencilerimize benzersiz bir sanat eğitimi deneyimi yaşatıyoruz. Biz, öğrencilerimizin sanatsal yeteneklerini en üst seviyeye çıkarmalarına ve başarılı bir kariyer inşa etmelerine yardımcı olmak için buradayız.

2024 -2025 Yılı Güncel Kurs Ücretlerimiz için Tıklayınız.
2024 – 2025 Eğitim – Öğretim Yılı Resim Dersi / Kursu Dönem Kayıtlarımız Devam Ediyor. Randevu İçin Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz     

    Yorum Yazın