Çocuk Resim Kursu

Çocuk Resim Kursu Ankara

Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubelerimizde

Biliyoruz ki çocukların hayal dünyaları çok geniştir. Duygularını , hayallerini oyun oynarken ya da resim yaparak açığa vururlar. Resim çocuklar için kendilerini ifade etme biçimi sanatıdır. Resim yapmanın faydaları çocuk üzerinde sağ ve sol beynin birlikte çalışması, konsantrasyon gücü ve öz güveninin artması gibi birçok olumlu etki sağladığı gözlemlenmektedir.Resim yapmak çocuklar için algı, beceri ve yaratıcı gücünü ortaya çıkaran aynı zamanda da duygusal ve sosyal eğitimin belirleyici unsurudur. Bunlarla beraber birçok faydası vardır. Göz-el koordinasyonu sağlar.Kendine göre yeni kişiler, nesneler, figürler çizerler.

Aile bireyleri veya yetişkinler bunu onaylarlarsa bu durumdan hoşlanır ve kendine karşı güvenleri artar. Resim çocuklar için bir iletişim ve kendini ifade etme aracıdır. Kullandığı renklerle, çizdiği çizgilerle iç dünyasını kağıda yansıtır. Resim rahatlama aracıdır.

 

Çocuklar gün içerisinde ki duygularını ve enerjilerini kağıda dökerler. Resimlerde çocukların bilinçaltı ortaya çıkar Çocuğun bilinçaltında kalan istek, özlem, hayal, korku, endişe, merak gibi düşünce ve hisleri resim aracılığıyla dışa vurulur.  Ancak bu her zaman açık ve net bir biçimde olmaz. Çoğu zaman sembollerle ortaya çıkarken bazıları da çok iyi gizlendiğinden ortaya çıkmaz. Çocukların resim yapmasının temelinde istek duymayla beraber beğenilme ve haz alma amacı yatar. Bu nedenle resme yatkın olan çocuk işin daha çok üstüne düşer. Resim yaparken çocuğa müdahale edilmemelidir. Çünkü resim çocuğun içselliğini simgelerle nesnel dünyaya kopyalama sürecidir. Özellikle içsel çatışmalarını, ruhsal sıkıntılarını sözel olarak ifade edemeyen bireyler, olumsuz duygu ve düşüncelerini bilinç dışı eylemlerle ifade ederler. Resim yapmak, çocuğun düş gücünü geliştirici bir işleve de sahiptir.

Resim yapan çocuk, yönlendirildiği veya çizgilerine çeşitli sınırlamalar getirildiği zaman düş gücü de sınırlandırılmış olur. Bu bilinçle küçük yaştaki çocuklarınızın hayal güçlerini geliştirip harekete geçirecek etkinlikler ve değişik materyallerle resim yapma olanağı sunarak güvenli ve eğlenceli bir ortamda kendi yaş grupları ile birlikte  hoşça vakit geçirebilmeleri için sizleri de kurs merkezimize bekliyoruz. Daha büyük çocuklar için oluşturulmuş ve yaşlarına uygun bir şekilde  resim eğitimi verilen gruplarımızda mevcuttur.

4 Yaşından İtibaren başlayan  M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımıza Katılarak kendinizi geliştirin ….
2022 – 2023 Eğitim – Öğretim Yılı Resim Dersi / Kursu Dönem Kayıtlarımız Devam Ediyor. Randevu İçin Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz     

    Yorum Yazın

    four × four =


    hit counter