Hobi Resim Stüdyosu

Hobi Resim Atölyesi / Stüdyosu Ankara

Hobi Resim Derslerimiz çocuk genç ve yetişkin, hayatına yön vermiş bireylerin yaşamlarına sanatı dahil etmeleri için, sanatla iç içe ve bireyselliklerini ortaya koyabilecekleri bir ortam sunarak, yönelmek istedikleri alanlarda temel teknikler öğretilmekte ve uygulama çalışmaları yapılmaktadır. Aynı zamanda ilgilendikleri resim sanatının neresinde durduklarını fark etmelerini sağlayacak akademik bilgilerle destekli bir eğitim sunulmaktadır. Hiç resim çizemediğini iddia eden bireylerin adım adım uygulanan eğitimle kendilerine şaşıracakları sonuçlar ortaya çıkmaktadır.
Hobi Çocuk Resim Grubumuz 
4-14 yaş aralığındaki kursiyerlerimizin katılabildiği bu grubumuzda eğitim haftada 1 gün 2 saat olarak planlanmıştır. Yaş ve seviye tespiti  yapılarak oluşturulan gruplarda , Amacımız öğrencinin el becerisinin geliştirilmesi ve kendisine olan güvenin artmasıdır. Ayrıca eğitimimiz boyunca çocuğun yaratıcılığını ortaya çıkaracak ve eğiticinin de desteği ile bunu geliştirecek keyifli ve eğlenceli bir süreç izlenmektedir. Çocuklar eğitim boyunca çeşitli egzersizler ve el becerilerini güçlendirecek boya çalışması aktivitelerine de katılmaktadırlar.
Hobi Yetişkin Grubumuz
Eğitimlerimiz haftada 1 gün 2 saat şeklinde planlanır. Yetişkin gruplarımız 15-21 yaş arası ile 21 ve üzeri yaşlar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.
Yetişkin hobi gruplarımızda derse temel sanat eğitimi ile başlangıç yapılır. Daha sonra dersler kişinin yönlenmek istediği alan odak alınarak temel tekniklerle öğretilmektedir.

Ders İçeriğimiz

*  Desen

Konunun çeşitli çizici resim malzemeleri ile satıh üzerine resmedilmesidir.Desen resmin temeli ve resmin başlangıcıdır.Yapılışında kurşun kalem,füzen tarama uçları gibi çeşitli malzemeler kullanılır.Desen işlenirken ışık gölge ve açık koyu ilişkisine dikkat edilir.Kadraj ve kompozisyon desenin vazgeçilmez unsurlarındandır.

*  Karakalem

Çizgi çalışmları,elin rahatlaması için egzersiz çizgi,elips çalışmaları,temel geometrik formlar (Kübik,Silindirik,Küresel) ve bunların açık koyu ifadeleleri,renk skalası çalışmaları,sonra somut nesneler ve figür çalışmaları nihayetinde hayali figürlü kompozisyon çalışmaları yapılmaktadır.Kara kalem çalışmalarında HB,2B,4B Kurşun kalemler kullanılmaktadır.

*  Kompozüsyon bilgisi

Kağıt üzerine çizilecek figür yada nesnelerin doğru yerlere,doğru büyüklüktekonulması.Doğru kağıt kullanımı,yönlerinin doğru ve estetik olması.Kağıtın konuya göre nasıl yatay ve dikey tutlacağı bilgilerinin aktarılması ders konusuna girer.

*  Renk bilgisi

Ana renkler (Sarı,Kırmızı,Mavi) ,Ara renkler (Yeşil,Mor,Turuncu) Karışım renkler (İkiden fazla rengin karışımından elde edilen renkler,Nötr renkler (Siyah, Beyaz).Bu renkler ile temel bilgilerin öğretilmesi ve renk uygulamaları.Bir kanç rengi karıştırarak renk bulmaya çalışmak.Natürmort (Ölü Doğa) Çalışmaları gerçekleştirerek,Figürlü kompozisyonlar,Porte,Röprodiksyon (Kopye) çalışmaları yapılmaktadır.

*  Ölçü alma yöntemleri

Sağ elimize aldığımız bir kalem aracılığıyla çizeceğimiz nesnelerin eni boyu arasındaki ilişkiyi anlamak ve bunu kağıda aktarmak.

*  Füzen

Bir tür kömür kalemkendine has bir estetik etki yaratan bir araçtır.Yağlı füzen de vardır.Bu kalemle Natürmort ve Fügüratif kompozisyonlar ve portre çalışmaları yapılmaktadır.

* Pastel boya

Peysaj (Doğa Resmi) ve Natürmort (Ölü Doğa) için uygun malzemelerdir.Renk çeşitliliği ve uygulama bakımından öğrencilerimizin keyif aldığı bir çalışmadır.

*  Yağlı boya

Tuval üzerine uygulanılan bir tekniktir.Üst üste sürülebilir özelliği (Kapatıcılık) vardır.Nötürmort,Peysaj, Figüratif kompozisyonlar gerçekleştirilebilir.Boyaları inceltmek için haş haş yağı kullanılır.

*  Akrilik

Sulu boya gibidir suyla inceltilir.Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.Tuvale de uygulanabilir.

*  Serbest malzeme çalışmaları

Amaç farklı malzemelerle estetik bir bütün oluşturmaktır.Her türlü malzeme kullanılabilir .Örnek ;Kağıt parçalrını keserek yapılan iş (Kolaj).

 

Neden Senkron Müzik ve Sanat Kurslarında Resim Eğitimini Tercih Etmelisiniz ?

 1. Alanında Lider Eğitmenler: Müzik, resim ve bale alanlarında uzmanlaşmış eğitmenlerimizle öne çıkıyoruz. Öğrencilerimiz, en deneyimli ve yetkin eğitmenler eşliğinde eğitim alarak potansiyellerini maksimize edebiliyorlar.
 2. Geniş Sanat Kataloğu ve Çeşitlilik: Şubelerimizde sunulan geniş sanat kataloğu ile öğrencilerimize farklı sanat disiplinlerini keşfetme fırsatı sunuyoruz. Bu da onların yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve kendilerini çok yönlü bir şekilde ifade etmelerine olanak tanıyor.
 3. Bireysel Gelişim ve İlgi Alanlarına Yönelik Eğitim: Öğrencilerimizin bireysel gelişimine odaklanarak, ilgi ve yeteneklerine uygun eğitim programları sunuyoruz. Bu sayede her öğrencimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyoruz.
 4. Yaratıcı Ortam ve İlham Verici Atmosfer: Sanatın doğasında var olan yaratıcılığı destekleyen bir ortam ve ilham verici bir atmosfer sunarak, öğrencilerimizin sanatsal gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.
 5. Kapsamlı Kariyer Destek Hizmetleri: Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kariyerlerine yönelik kapsamlı destek hizmetleri sunarak, onların sektörde başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Sonuç olarak, alanında lider eğitmenler, geniş sanat kataloğu ve çeşitlilik, bireysel gelişim odaklı eğitim, yaratıcı ortam ve ilham verici atmosfer, ve kapsamlı kariyer destek hizmetleri sunarak, öğrencilerimize benzersiz bir sanat eğitimi deneyimi yaşatıyoruz. Biz, öğrencilerimizin sanatsal yeteneklerini en üst seviyeye çıkarmalarına ve başarılı bir kariyer inşa etmelerine yardımcı olmak için buradayız

2023-2024 Yılı Güncel Kurs Ücretlerimiz için Tıklayınız.
2024 – 2025 Eğitim – Öğretim Yılı Ankara Resim Kursu Dersi DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.
KIZILAY – BATIKENT – YILDIZ – ÜMİTKÖY – ONETOWER ŞUBEMİZDE  12 Tane Yorum

  • Gülay
   Yayınlandı Ocak 8, 2021 10:06 am 0Likes

   Meraba Gülay ben Ankaradan Resimi hobi olarak yapmak istiyorum aslında emeklimoldugumda kursa gitmekti niyetim ama onlayn ders verildiğini gördüm tesadüf araştırmak istedim neden olmasın becerebilirmiyim bilmiyorum. Ama öğrenmeyi çok istiyorum. Fikrinizi almak isterim. Dönüş yaparsanız sevinşrim

   • admin
    Yayınlandı Ocak 28, 2021 8:29 am 0Likes

    Resim Kurslarımız Yıldız Şubemizde Yapılmaktadır. Her Yaşta birey resim dersi almaktadır. Ayrıca Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz tanıtım derslerimize katılarak Hobi Resim Kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Resim Kursu Deneme Dersine Katılmak isterseniz 0312 442 02 20 no’lu aramanızı rica ederiz.

  • zeynep
   Yayınlandı Ekim 28, 2021 7:26 am 0Likes

   merhaba ben iç mimarlık okuyorum hem kendimi geliştirmek hem de daha çok şey öğrenebilmek adına resim kursu arıyorum benim için işe yarar mı sizce birde bireysel olarak ders alma ihtimalim var mı? diye sormak istedim dönüş yaparsanız

  • Tuğba Yalçın
   Yayınlandı Ocak 12, 2023 10:08 am 0Likes

   Merhabalar, resim dersleriniz için deneme dersine katılmak istiyorum. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

   • admin
    Yayınlandı Mart 22, 2023 2:02 pm 0Likes

    İyi günler Resim Eğitimlerimiz Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower şubemizde mevcuttur. Hangi şubemizde eğitim almak istiyorsanız şubelerimiz ile iletişime geçebilirsiniz..

  • Ayse
   Yayınlandı Mart 16, 2023 10:55 am 0Likes

   Merhaba,cayyolu tarafinda hobi amaçlı karakalem kursunuz var mı acaba Teşekkürler:)

   • admin
    Yayınlandı Mart 22, 2023 2:03 pm 0Likes

    İyi günler , Yetişkin ve çocuklar için Ümitköy şubemizde resim eğitimlerimiz mevcuttur.. Ümitköy şubemiz ile iletişim kurabilirsiniz..

  • Ayse uzun
   Yayınlandı Mayıs 1, 2023 8:42 am 0Likes

   Merhaba, umitköy subenizde karakalem kursunuz var mi acaba

   • admin
    Yayınlandı Mayıs 4, 2023 9:03 am 0Likes

    İyi günler.. Ümitköy şubemizde karakakalem kursumuz mevcut.. Ayrıca ilk dersiniz ücretsiz olup 05523277337 dan randevu alabilirsiniz. Sanatı Ertelemeyin….

  • Özlem Sarıkaya
   Yayınlandı Haziran 6, 2023 3:07 pm 0Likes

   İyi günler,

   15 yaşındaki oğlum için yaz döneminde resim kursu düşünüyorum. Bilgi alabilir miyim?

   • admin
    Yayınlandı Haziran 15, 2023 1:52 pm 0Likes

    Resim Kurslarımız ; Kızılay , Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubemizde hizmet vermekteyiz. Grup dersi şeklinde hafta da 2 saat ayda 8 ders şeklindedir. İlk Dersimiz Ücretsiz Olup tanıtım dersine katılmak isterseniz Kızılay Şube 03124241910 , Yıldız Şube ; 03124420220 , Batıkent Şube ; 03122514919 , Ümitköy Şube ; 05523277337 , OneTower Şube 03125044495 irtibat numaralarından randevu alabilirsiniz.

   • admin
    Yayınlandı Haziran 23, 2023 4:41 pm 0Likes

    Resim Kurslarımız ; Kızılay , Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubemizde hizmet vermekteyiz. Grup dersi şeklinde hafta da 2 saat ayda 8 ders şeklindedir. İlk Dersimiz Ücretsiz Olup tanıtım dersine katılmak isterseniz Kızılay Şube 03124241910 , Yıldız Şube ; 03124420220 , Batıkent Şube ; 03122514919 , Ümitköy Şube ; 05523277337 , OneTower Şube 03125044495 irtibat numaralarından randevu alabilirsiniz.

  Yorum Yazın