Bateri & Perküsyon Kursu

BATERİ KURSU ANKARA

Ankara Bateri Kursu Eğitimlerimiz Hakkında ; Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubelerimizde mevcuttur; Bateri çalabilmek için her şeyden önce ritm kulağına ihtiyaç duyulmaktadır. Baget kullanımına alışma konusunda ise çalışma petleri satın alınarak baget ‘le belirli egzersizleri yaparak geri dönüşü çok iyi olan kolların açılması beyin ve ellerin koordinasyonunu sağlamaktadır. Belirli egzersizlerle de kulağınızı geliştirmeniz mümkündür. Bir müzik parçasında sadece davulu duyarak ,bu  basit şekliyle de egzersiz yaparak kulağınızı geliştirebilirsiniz..

Bateri başlangıcında çalmak için stick kontrol egzersizlerini çalarken ,notalı olarak çalışmalar yapılır. 4’lük 8’lik 16’lık nota egzersizleri yapılarak başlanılır. Belli bir egzersizden sonra yan enstrümanlarla notalı çalışmalar yapılarak daha akademik ve daha keyifli bir biçimde bateri çalınabilir.

Bateri eğitimin de öncelikle amacımız küçük yaşlarda ki bireyler de enstrümanı sevdirmeye çalışıp, müzik duygusunu geliştirmeye çalışmaktır. 

Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…
bateri kursu
bateri kursu
 

Yeni Enstrüman Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli enstrüman alabilme şansınızda olabilecektir.

 Not: Ankara Bateri Kursu / Dersimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.

2024 – 2025 Eğitim – Öğretim Yılı Ankara Bateri Kursu DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.

bateri kursu

NOT :  Bateri Kursu Sertifika Programı’nın Tüm Kurlarını Tamamlayan Kursiyerlerin Kazandığı Kurs Bitirme Belgesi ; Usta Öğreticilik düzeyinde olup , Konservatuvar Lise Mezuniyeti veya Güzel Sanatlar Lisesi Mezuniyet denkliğindedir.

Kurumumuzdan alabileceğiniz üç farklı sertifika ile eğitim ve yetkinliklerinizi belgeleyebilirsiniz:

 1. Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bu sertifika, ülke genelinde tanınan ve geçerliliği olan resmi bir belgedir. Bu sertifika ile, alanınızdaki yetkinliğinizi ve başarılarınızı resmi olarak belgelemiş olursunuz.
 2. London College of Music Sertifikası: Dünyaca ünlü London College of Music tarafından verilen bu sertifika, uluslararası düzeyde tanınan ve prestijli bir belgedir. Bu sertifika, müzik eğitiminizdeki ilerlemenizi ve profesyonel yetkinliklerinizi uluslararası arenada da geçerli kılar.
 3. Royal Schools of Music Sertifikası: Royal Schools of Music tarafından verilen bu sertifika, klasik müzik alanında yüksek standartları temsil eder. Bu sertifika ile, müzik eğitiminde ulaştığınız seviyeyi ve yetkinliklerinizi dünya çapında tanınan bir kurumun onayıyla belgelemiş olursunuz.

Bu sertifikalar sayesinde, aldığınız eğitimi ve kazandığınız yetkinlikleri ulusal ve uluslararası düzeyde belgeleyebilir, kariyerinizde önemli bir adım atabilirsiniz.

Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Bateri DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
2024 -2025 Yılı Güncel Kurs Ücretlerimiz için Tıklayınız.
Ücretsiz  Deneme Dersi Ön Kayıt Formu için Tıklayınız
Senkron Müzik Bateri Kursu ve Dersi
”London College London of Music”in
Ankara’daki Yetkili Bateri eğitimi ve sınav merkezidir.

London College of Music Diploma ( LCM )

 

Hobi Kurs Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…

Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.

İleri düzey Programlarımız ise ;

Diploma Programlarımıza katılarak Bateri Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.

 

*Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen iletişim bilgilerimizde yer alan SENKRON MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ mail adresimiz ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz ya da müzik eğitim merkezimize misafir olunuz.

Neden Senkron Müzik ve Sanat Kurslarında Bateri Eğitimini Tercih Etmelisiniz ?

 1. Alanında Lider Eğitmenler: Müzik, resim ve bale alanlarında uzmanlaşmış eğitmenlerimizle öne çıkıyoruz. Öğrencilerimiz, en deneyimli ve yetkin eğitmenler eşliğinde eğitim alarak potansiyellerini maksimize edebiliyorlar.
 2. Geniş Sanat Kataloğu ve Çeşitlilik: Şubelerimizde sunulan geniş sanat kataloğu ile öğrencilerimize farklı sanat disiplinlerini keşfetme fırsatı sunuyoruz. Bu da onların yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve kendilerini çok yönlü bir şekilde ifade etmelerine olanak tanıyor.
 3. Bireysel Gelişim ve İlgi Alanlarına Yönelik Eğitim: Öğrencilerimizin bireysel gelişimine odaklanarak, ilgi ve yeteneklerine uygun eğitim programları sunuyoruz. Bu sayede her öğrencimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyoruz.
 4. Yaratıcı Ortam ve İlham Verici Atmosfer: Sanatın doğasında var olan yaratıcılığı destekleyen bir ortam ve ilham verici bir atmosfer sunarak, öğrencilerimizin sanatsal gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.
 5. Kapsamlı Kariyer Destek Hizmetleri: Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası kariyerlerine yönelik kapsamlı destek hizmetleri sunarak, onların sektörde başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Sonuç olarak, alanında lider eğitmenler, geniş sanat kataloğu ve çeşitlilik, bireysel gelişim odaklı eğitim, yaratıcı ortam ve ilham verici atmosfer, ve kapsamlı kariyer destek hizmetleri sunarak, öğrencilerimize benzersiz bir sanat eğitimi deneyimi yaşatıyoruz. Biz, öğrencilerimizin sanatsal yeteneklerini en üst seviyeye çıkarmalarına ve başarılı bir kariyer inşa etmelerine yardımcı olmak için buradayız.

 

PERKÜSYON KURSU ANKARA

Perküsyon Kurslarına amatör olarak hobi amaçlı,ya da profesyonelliğe adım atmak için katılabilirsiniz.

Arzu eden profesyonel müzisyenler; ister özel ders alabilir, isterseniz grubunuzla birlikte ensemble eğitim programımızı seçebilirsiniz.

Latin müziği i Batı Müziği veya Türk Müziği ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve pratik bilgilere ulaşabileceğiniz farklı kurs programları için bizimle iletişime geçebilirsiniz

 Çalışma temponuza göre hafta içi, hafta sonu, sabah veya akşam saatlerinde perkusyon dersi alabilirsiniz. Eğitmenlerimizin tamamı konservatuar mezunudur. Alanında uzman, genç, eğitim ve sahne tecrübeleri olan, sadece enstrümana değil müziğin geneline hakim eğitmen kadromuz hizmet vermektedir.

 

 

 

Perküsyon, vurmalı çalgıların geneline verilen isimdir. Ses çıkma prensiplerine göre birbirinden ayrılırlar. En genel bilinen enstrümanlar; darbuka, bongo, timpani, marakas, kahon ( cajon ), ve benzeridir. Fakat perküsyon sadece vurmalı çalgılar değildir. Düdük, borozan, piyano, kanun, bateri, zil çeşitleri de perkusyon aletleri içerisindedir. Çalım şekillerine göre telli çalgılar da ( elektro gitar,bas gitar) perkusyon aleti sinyalleri verebilirler.

Perküsyon Kursu içeriği

 • Enstrümanların tanıtılması
 • Perküsyon mantığının anlaşılması
 • Ritim teorisi
 • Ritim egzersizleri
 • Perküsyon aletleri için el kullanımı
 • Alet kullanarak perküsyon çalma (baget,sopa vb.)
 • Vuruş teknikleri
 • Müzik türlerine göre ritim çalma
 • Farklı enstrümanlar ile eşlik çalımı
 • Doğaçlama
 • Notasyon bilgisi ve partitür okuma
 • Müzik ve Ritim Terapi
Not: Perküsyon derslerimiz bire bir özel veya grup dersleri şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için  haftada 1 saat lik programlar halinde ; 3 veya daha çok kişili gruplarda haftada 2 saatlik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarakta bire bir özel derslerimiz haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilmektedir.
2024 – 2025 Yılı Perküsyon Dersi / Kursu DÖNEM KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.  4 Tane Yorum

  • Şenay canpolat
   Yayınlandı Şubat 14, 2019 3:29 pm 0Likes

   Merhaba .ben sivasta yasamaktayim ve cocugum 9 yasinda.özel bir cocuk ve ritim tutmayi cok seviyor.sivasta gondercek bir ritim hocasi bulamadim ve ankaraya tasinmayi dusunuyorum.bu tarz cocuklarada ritim dersi veriyormusunuz.ucretiniz ne kadar

   • admin
    Yayınlandı Şubat 15, 2019 3:56 pm 0Likes

    Kişiye özel bateri derslerimize katılabilirsiniz. Ayrıca Tanışma dersinde öğrencinin ders için uygun olup olmadığına bakılacaktır.. Dilediğiniz gün ve saatte deneme dersimize katılabilirsiniz. Ön kayıt bölümünde müracaatınızı yapabilirsiniz. İyi günler

  • Zeynep A
   Yayınlandı Kasım 4, 2020 6:14 am 0Likes

   Merhabalar, ben bateri kursunun fiyatını sitede bulamadım da acaba öğrenebilme ihtimalim var mı?

   • admin
    Yayınlandı Kasım 5, 2020 2:38 pm 0Likes

    Bateri Derslerimiz Yıldız ve Batıkent Şubelerimizde yapılmaktadır. Bateri Kurs Fiyatlarımız için 0312 251 49 19 veya 0312 442 02 20 dan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Ücretsiz tanıtım derslerimize katılarak eğitmenlerimizle tanışma imkanınız olacaktır. İyi günler dileriz.

  Yorum Yazın