Klarnet Kursu

KLARNET DERSİ ANKARA

 

Klarnet Kursu Ankara Eğitimi Ankara da ; Yıldız Şubemizde mevcuttur; ; Yeni başlayan öğrencilerin henüz dudak ve yüz kasları gelişmediği için klarnet üflerken ilk etapta bazı zorluklar ile karşılaşması mümkündür. Bu zorluklar ise doğru ses frekansını verememe , iyi bir ton verememe gibi teknik sorunlar olabilir.Bu yüzden yeni başlayanlar önce uzun ses üfleme çalışmaları yapmak zorundadırlar. Ancak bu çalışmada da gerekli verimi alabilmek için klarnetimizi ağzımıza uygun bir pozisyonda yerleştirme ve bu pozisyonu oturtma çalışması yapmalılardır.

klarnet kursu

Klarnet ağızlığının dudağa yerleştirme çalışması konusunda ise ağızlığın üst kısmına üst dişlerimiz destek alınacak şekilde oturtulur ve alt dudak hafifçe içeri doğru bükülüp , bekin ağzımızda kalan kısmı yaklaşık 1 cm olacak şekilde alt dişlerin üzerine yerleştirilir.
Bekin ağaza nasıl alındığını ve beki dudağa oturtma çalışmasını yaptıktan sonra doğru sesi çıkartma çalışmasına geçilebilinir.
Daha öncede bahsettiğimiz üzere doğru ses frekansını ve kaliteli bir tonu çıkartabilmek için mutlaka uzun ses çalışması yapmak zorundayız.Yeni başlayan dostlarımız her gün mutlaka ortalama 10-15 dakika uzun ses üflemeye ayırmak zorundadırlar.Teknik için ton asla feda edilmemelidir.İyi bir ton , bir performansçının en değerli varlığıdır.İyi bir ton üretebilmek için ”tü” hecesi telafuz edilerek dilin kısa bir hareketiyle yeterli bir hava enstrümanın içine doğru üflenmelidir.
Es sesler-Alçak tonlar üflenirken dudaklar daha serbest olup , kamışa fazla baskı gerekmezken,tiz sesler yüksek tonlarda daha çok baskı gerekir ve kamış o oranda alt çene ve dudak yardımı ile sıkılıp gerekli baskı verilir.
İyi bir icracı olabilmek için ; klarnet icra ve teknik çalışmaları düzenli bir şekilde çalışılıp , her gün pratik yapılıp , adım adım uygulanarak ilerlenmelidir.İyi bir icracı olabilmek için ; nota bilinip , enstrüman notasıyla icra edilip , tonun zerafeti ve dilin hafifliğine sahip olunmak gerekmektedir.
Klarnet Kursunda ; Ton çalışmaları gerekli ölçüde yapılıp , oturduktan sonra klarnet hakimiyeti için gerekli parmak hızlandırma çalışmalarına geçilmelidir. Ton üretirken özellikle hızlı pasajlarda parmaklar ve dil kusursuz bir uyum içinde çalışmalıdır ve bunun için parmak hızlandırma çalışmaları yeterli ölçüde yapılıp klarnet hakimiyeti sağlanmalıdır.
Klarnette belirli bir alt yapısı olan öğrencilerle teknik gelişimi,düzeltmesi ve repertuar çalışmaları yapılmaktadır.

klarnet kursu

 

Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…
 

klarnet

Yeni Klarnet Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli enstrüman alabilme şansınızda olabilecektir.
 Not: Ankara Klarnet Kursu – Dersimiz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.
Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Klarnet Kursu Dersi ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
Ücretsiz Ankara Klarnet Kursu Deneme Dersi için Tıklayınız
Senkron Müzik Klarnet Kursu ve Dersi
”Trinity College London of Music”in
Ankara’daki Yetkili Klarnet eğitimi ve sınav merkezidir.
Hobi Kurs Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…
Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.
İleri düzey Programlarımız ise ;
Diploma Programlarımıza katılarak Klarnet Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecelik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.
*Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen iletişim bilgilerimizde yer alan SENKRON MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ mail adresimiz ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz ya da müzik eğitim merkezimize misafir olunuz.

https://www.instagram.com/senkronmuzikkursu/

 

2024 – 2025 Eğitim – Öğretim Yılı Ankara Klarnet Kursu Dersi DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.

Yorum Yazın