Yan Flüt Kursu

Ankara Yan Flüt Kursu

Ankara Yan Flüt Kursu Eğitimlerimiz Hakkında  ; Kızılay ,Yıldız , Batıkent , Ümitköy , OneTower Şubelerimizde mevcuttur; Batı müziğinde en çok kullanılan flüt cinsi olan yan flütün Çin’de M.Ö. 900 yılından beri kullanıldığı bilinmektedir. Flüt, Avrupa’ya 12. yüzyılda, öncelikle Almanca konuşulan bölgeler olmak üzere girmiş ve ilk önceleri çoğunlukla askerî bandolarda kullanılmıştır. “Alman flütü” isminin verilmesi bu zamana denk gelmektedir. Flüt daha sonra 16 ve 17. yüzyılda oda müziğinde kullanılan bir enstrüman haline dönüşmeye başlamıştır. Bu ilk flütler, 6 parmak deliğinden ibaret tek parçadan oluşmaktaydı. Ancak 1600’lerde flüt, birbirine bağlı 3 parçadan ibaret olarak yeniden tasarlanmıştır. Aşamalı olarak flüte daha fazla tuş eklenmiş ve orkestra parçalarında yerini almaya başlamıştır. 1800’lü yıllarda 4 tuşlu flüt en çok kullanılan türü olmakla beraber, 8 tuşlusu da geliştirilmiştir..

Yan flüt ; parlak sesi ve kıvrak hareketleri yapabilme özellikleri dolayısıyla etkileyici melodileri çalmada çok kullanılan önemli bir solo ve eşlik çalgısıdır. Toplumsal olaylardan zafer coşkularını, sevinç ve mutlulukları, insan sevgisini, özgürlüğü, ilkbahar ve yazın doğal hareketliliğini, çiçekleri ve kuşların cıvıltısını müzikle anlatmayı en güzel yapan çalgıdır. Sesinde karamsarlık yoktur..
Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…
yan flüt kursu
yan flüt kursu
Yeni Yan flüt Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli yan flüt alabilme şansınızda olabilecektir.
 Not: Yan Flüt Kursu Ankara da bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.
NOT :  Yan Flüt Kursu Sertifika Programı’nın Tüm Kurlarını Tamamlayan Kursiyerlerin Kazandığı Kurs Bitirme Belgesi ; Usta Öğreticilik düzeyinde olup , Konservatuvar Lise Mezuniyeti veya Güzel Sanatlar Lisesi Mezuniyet denkliğindedir.
Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Yan Flüt Dersi ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
Ücretsiz Deneme Dersi Ön Kayıt Formu İçin Tıklayınız
 
Senkron Müzik Yan Flüt Kursu ve Dersi
”London College London of Music”in
Ankara’daki Yetkili Yan Flüt eğitimi ve sınav merkezidir.

London College of Music ( LCM )

Hobi Kurs Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…
Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.
İleri düzey Programlarımız ise ;
Diploma Programlarımıza katılarak Yan Flüt  Kursu Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecelik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.
*Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen iletişim bilgilerimizde yer alan SENKRON MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ mail adresimiz ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz ya da müzik eğitim merkezimize misafir olunuz.

https://www.instagram.com/senkronmuzikkursu/

 

2022 – 2023 Eğitim – Öğretim Yılı Yan Flüt Kursu Ankara DÖNEM KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.   

  4 Tane Yorum

  • Ayşe beyza ünüvar
   Yayınlandı Şubat 28, 2019 12:26 pm 0Likes

   Merhaba, yan flüt eğitimleriniz hakkında bilgi alabilir miyim. Ücret, saat ve yer bilgisi.

   • admin
    Yayınlandı Mart 1, 2019 9:03 am 0Likes

    Yan Flüt Kurslarımız Özel Ders Haftada 1 Saat Ayda 4 ders Şeklinde İşlenmektedir. Tanıtım Dersi ve Fiyat Bilgisi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 442 02 20 no lu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

  • merve
   Yayınlandı Şubat 15, 2020 11:40 am 0Likes

   Yan flüt dersi ücret ve günlerini öğrenebilir miyim?

   • admin
    Yayınlandı Mayıs 15, 2020 9:58 am 0Likes

    Yan Flüt Kurslarımız Özel Ders Haftada 1 Saat Ayda 4 ders Şeklinde İşlenmektedir. Tanıtım Dersi ve Fiyat Bilgisi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 442 02 20 no lu telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

  Yorum Yazın

  14 − 8 =


  hit counter