Piyano Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Pek çok insan piyano çalmayı öğrenmenin ne kadar sürdüğünü merak ediyor? Bizlere en çok sorulan soruların başında geldiğini çok iyi biliyoruz. Belki aklınızda belirli bir şarkı vardır ve onu ne kadar süre çalabileceğinizi bilmek istersiniz. Belki derslere başlıyorsunuz ve nerede bittiğini merak ediyorsunuz. Ya da belki şarkı söylerken, bir grupla çalarken ya da kilisede ilahiler çalarken kendinize ne kadar eşlik edebileceğinizi bilmek istersiniz. “Piyano çalmayı öğrenmek ne kadar sürer?” Sorusunun gerçek yanıtı şudur: Size bağlıdır!

Ne Kadar İyi Çalmak İstersiniz?

Her şeyden önce, piyano çalmayı öğrenmek için gereken süre, hangi seviyede çalmak istediğinize bağlıdır. Tecrübesi olmayan bir kişi, kısa bir şarkının melodisini dakikalar içinde öğrenebilir. Örneğin, “Hot Cross Buns” çalmak istiyorsanız, bu basit şarkıda herhangi bir eğitim almadan hemen ustalaşabilirsiniz. Öte yandan, dünya çapında bir klasik piyanist olmak ve Rachmaninoff’un 3 Numaralı Piyano Konçertosu gibi çılgın ileri düzey parçalar icra etmek istediğinizi varsayalım. Bu durumda, bir usta öğretmenle minimum 6 ila 8 yıllık yoğun bir çalışmaya ve günlük uygulama saatine bakıyorsunuz.

Piyano öğrenmek isteyen çoğu insan bu iki uç nokta arasında bir şeyi hedefler. Hangi seviyeye ulaşmayı umuyor olursanız olun, ilerlemeniz ne kadar özenli ve etkili bir şekilde çalıştığınıza bağlıdır. Diğer önemli faktörler arasında öğretmeniniz, ne kadar motive olduğunuz ve bireysel öğrenme hızınız yer alır.

Daha detaylı bilgi ve Ücretsiz tanışma derslerimize katılarak Piyano’yu deneyimleyebilirsiniz. Ankara Piyano Kursu / Dersi Randevu için Ücretsiz Tanıtım Dersi Formu Bölümümüzü doldurabilirsiniz.

https://www.instagram.com/senkronmuzikkursu/

Yorum Yazın