Pink Martini 20 Mayıs 2019 Konseri

Pink Martini 1994 yılında Klasik Piyano Eğitimi alan Harward Mezunu Thomas M. Lauderdale tarafından Portland’a kuruldu. Pink Martini kurulduğu günler de sivil toplum örgütlerine yardım ve bilinçlendirme amacıyla yola çıktı.

Kendilerini ” Dünyanın değişik köşelerinden melodi ve ritimleri bir araya getirip modern bir formda sunan müzik arkeologları ” şeklinde tarif eden topluluğun kurucu üyesi piyanist Thomas M. Lauderdale , ” Bir müzik belgeseli hazırlıyor gibiyiz , Dünya vatandaşı müzik elçileri olarak her zaman değişik kültürlerin geleneklerine , dillerini , tarihlerini bilmek ve çalışmak zorundayız. Abd ‘li bir grup olarak zamanımızın büyük bir bölümünü Avrupa da geçirmek durumdayız. Bunun sonucundan en büyük amacımız hangi kültürden olursa olsun , Dünya üzerinde çok geniş bir dinleyici kitlesine seslenmektir.”

Boena Vista Social Club ile Dünyada Latin müziğini ve etnik müzikleri en iyi seslendiren ekip olan Pink Martini Ankara da Müzik severlerle Passion Turca organizasyonu ile karşınıza çıkacaktır. Bu eşsiz konser Pazartesi Akşamı Saat 21:00 ‘de seyirciyle bulaşacak.

Yorum Yazın