BATERİ EĞİTİMİNE KAÇ YAŞINDA BAŞLANMALI ?

Çocuğunuz sürekli olarak masaya tencereye veya tava gibi ev eşyalarına vuruyor mu? Ulaşabilecekleri her şeyi kullanarak gürültü yapmaktan hoşlanıyorlar mı? Tebrikler: Ailede bir davulcunuz var diyebiliriz.!

Neredeyse her birimizin içinde bir davulcu vardır ve bunun nedeni şaşırtıcı değildir: davullar dünya çapında bulunan en evrensel enstrümanlardan biridir ve birçok farklı kültürde çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır.

Bateri derslerine başlamak için en iyi yaş, çoğu öğrencinin bir enstrüman öğrenmek için gereken zihinsel odaklanmayı kazandığı yaş olduğundan, genellikle 5 ila 7 yaşları arasındadır. Yine de, 5 ila 7 yaşları davul çalmak için en iyi yaş olarak kabul edilirken, her zaman istisnalar vardır ve sonuçta bu, çocuğunuzun öğrenme isteğine bağlıdır. Yeni başlayan müzisyenler için davul enstrümanı , alması en kolay enstrümanlardan biridir ve her yaştan öğrenci için ideal bir enstrümandır. Yine de, tüm öğrenciler benzersizdir ve her biri kendi hızında ilerler. Çocuğunuzu sınıfa yerleştirmeden önce, çocuğunuzu öğrenmesi gerekenlere hazırlamak önemlidir.

Davul öğrenirken ritim veya zamanlama gibi kavramlar önemli müzik becerileridir ve özellikle küçük çocuklar müziğin bilişsel gelişim üzerindeki olumlu etkilerinden yararlanabilir. Bu etkiler, diğer faaliyetlerde büyüme ve öğrenme üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Bu, özellikle grup pratiğini bire bir eğitimle birleştiren odaklanmış bir müzik programında öğretildiğinde doğrudur.

Yine de birçok ebeveyn merak ediyor: Bir çocuğun davul çalışmaya hazır olduğunu nasıl anlarsınız? Senkron Müzik Kursun da eğitmenlerimiz çocuklar ve hatta kendiniz için davul çalmak için en iyi yaşı belirlemenize yardımcı oluyoruz. Bunun için tanıtım derslerimize katılmanız yeterli olacaktır.

Daha detaylı bilgi ve Ücretsiz tanışma derslerimize katılarak Bateri tanıtım dersini deneyimleyebilirsiniz. Bateri Derslerimiz, Batıkent , Yıldız Şubemizde dir. Ankara Bateri Kursu / Dersi Randevu için Ücretsiz Tanıtım Dersi Formu Bölümümüzü doldurabilirsiniz.

Yorum Yazın