Yetişkinler Enstrüman Çalmayı Öğrenebilir mi ?

Herhangi Enstrüman çalmayı öğrenmek istek ve gösterilen çaba ile alakalıdır. Yapılacak en büyük yanlış, kolaya kaçmaya çalışmaktır, Yani enstrüman öğrenirken nota öğrenmeye gerek duymamaktır. Tavsiyemiz, nota ile birlikte iyi bir çalışma programı ile öğrenmenin denenmesidir.

Enstrüman için sabır gerekir. bu nedenle kabiliyet varsa sabırla yapılabilecek bir iştir.Öğrenmenin yaşı yoktur. Elbette genç yaşlarda hemen her şey daha rahat kavranıyor ancak enstrüman çalmayı öğrenmek imkansız değil. kişiden kişiye, yaştan yaşa değişebilir ancak düzenli ve disiplinli çalışılırsa başarı garantisi var. Ayrıca bir enstrüman kullanabilmek belli konulara çok farklı bakmanızı sağlayacaktır.

Eğer öğrenmeyi ve çalmayı gerçekten çok istiyor ve bir enstrümana zaman ayırabileceğinizi düşünüyorsanız hiç düşünmeden başlayabilirsiniz. Düzenli bir çalışma ve pratik yaparak ortalama 2 – 5 yıl sonunda master seviyeye ulaşmayacak olsanız bile kendinizi tatmin edecek düzeyde çaldığınızı ya da notaları önünüzde olan herhangi bir eseri icra ettiğinizi göreceksiniz.

ve emin olun kendinizi özel hissedecek, boş zamanlarınızda saçma sapan islere zaman ayırmak yerine çevrenize ve yahut ailenize keyifli zaman geçirmesini sağlayacaksınız.

Ayrıca hangi enstrümana karşı ilginiz olduğunu öğrenmek istiyorsanız ücretsiz olarak yaptığımız tanıtım derslerimize katılabilirsiniz.Eğitmenlerimizle bire bir özel ders yaparak Deneme Dersi Randevusu için Ücretsiz Tanıtım Dersi Formu Bölümümüzü doldurabilirsiniz.

Yorum Yazın