Resim Öğretmenliği / Güzel Sanatlar Hazırlık Programlarımız

Eğitim fakülteleri( Resim-İş Öğretmenliği )
Resim
Heykel
Seramik

Özel Yetenek Sınavlarına Hazırlık-Desen Dersleri
Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin ilgili bölümleri, Konservatuarlar ve Güzel Sanatlar Liseleri gibi özel statülü okulların öğrenci alırken yaptığı seçme sınavına Özel Yetenek Sınavları denir.
Kara kalem-desen , İmgesel , Obje  , Grafik-tasarım  , Animasyon  , İllüstrasyon , Temel tasarım , Perspektif ve iç-dış mekân çizimi Sanat tarihi-genel kültür , Heykel-modelaj atölye çalışması , Boya ve renk bilgisi , Kesintisiz 11 aylık hazırlık çalışması
Özel yetenek sınavlarını tercih eden öğrencilerin eğilimini ve yeteneğinin ilgi ve sürekliliğe dönüşümünü ölçen bir sınavdır.  Bu nedenle bu sınavlara girecek öğrencinin erken fark edilmiş eğilimi doğru bir kurum ve ortamda çalışılarak geliştirilmelidir.
Eğitimler her yıl eylül ayında başlayıp ağustos ayında biten yaklaşık 11 aylık bir eğitim öğretim süreci uygulamaktadır. Bu  süreç içinde öğrencilerimize görme, gözlem ve aktarma gücünü geliştirmeye dayalı canlı modelden ve objeden desen eğitimi, sanat  kültürü donanımı oluşturmak bakımından kuramsal dersler ve her üniversitenin ve her bölümün beklentilerine göre imgesel ve gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

BATIKENT YILDIZ  ÜMİTKÖY ŞUBEMİZDE’DİR

Yorum Yazın

twenty − seventeen =


hit counter