Okullara ‘Bağlama’ ve ‘Piyano’ kampanyası

Türkiye genelinde 1.051 okula 40 bin bağlama ve 1.051 piyano temin edilmesine yönelik protokol imzalandı. Protokolle başlatılan kampanya kapsamında, okullardaki müzik sınıflarına bağlama ve piyano temini için bağışta bulunulabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün  ‘Müzik sınıflarının alt yapısını destekleme’ işbirliği tüm okullara piyano ve bağlama protokolü imzalandı.

Ders dışında müzik, sanat, spor konusunda yetenekleri keşfedip öğrencilere yol gösterme amacıyla destekleme ve yetiştirme kurslarının açıldığını anlatan Tekin, ayrıca okullarda pilot olarak sosyal etkinlik modülünün hayata geçirildiğini hatırlattı. Tekin, “Bundan sonra çocuklarımızın sanat, spor ve müzik alanındaki etkinlikleri, okul başarı puanları ve ilerleyen yıllarda bir üst eğitim öğretim kademesinde kullanılan birer mekanizma haline geldi. Çocuklarımız, bu tür etkinliklerle yeteneklerini geliştirmelerini ve bu ülke için sağlıklı birey olmalarını istiyoruz” dedi.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu da “Temel arzumuz ve inancımız şudur ki; bu ülkenin çocukları türkü söyleyip dinlerler ve severlerse birbirlerine karşı daha büyük bir dostluk ve muhabbet sağlarlar” dedi.

Yusuf Tekin, kampanyaya destek olmak isteyenler için “Bağlama çalmaya vakti olmadığı halde benim gibi evinde 2-3 tane bağlaması olan kamu görevlisi, iş adamı, sanatçı, bütün arkadaşlarımızı hem maddi olarak hem de evlerindeki bağlamalarla bu kampanyaya destek olmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Yorum Yazın