MEB Onaylı Sertifika

M.E.B. Onaylı Sertifika Programları

Tüm Enstrüman Branşlarında Temel Seviye ve İleri Seviyelerde ki Sınavlardan başarılı sonuç alan Kursiyerler , Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanırlar. Söz konusu belge usta öğreticilik hakkı kazandırmakta olup mezun olunan enstrüman alanında resmi ve özel kurumlarda eğitmenlik yapabilmektedirler, yada herhangi bir başvuruda (sınav, okul, iş vb.) size resmi bir referans olabilmektedir.

Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımızdan hobi amaçlı kurslarınızı dilerseniz M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımızla devam ederek kendinizi belgelendirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0312 424 19 10 u arayabilir veya  ücretsiz randevu olarak derslerimize katılabilirsiniz..

M.E.B. Onaylı Sertifika Programlarımız ; Enstrüman Sertifika Programı , Bale Sertifika Programı , Resim Sertifika Programı , Dans Sertifika Programı şeklindedir.

NOT :  Milli Eğitim Bakanlığı Sertifika Programı’nın Tüm Kurlarını Tamamlayan Kursiyerlerin Kazandığı Kurs Bitirme Belgesi ; Usta Öğreticilik düzeyinde olup , Konservatuvar Lise Mezuniyeti veya Güzel Sanatlar Lisesi Mezuniyet denkliğindedir.

 

Ücretsiz Deneme Dersi için Tıklayınız

 

 

 

 

Programlarımızın süresi  4 Aşama veya 8 Aşama olarak değişkenlik göstermektedir.. Seviye Programlarını tamamlayan öğrencilerimiz öncelikle kurs bitirme belgesi almaya hak kazanırlar

 

 

Tüm aşamaları başarıyla  tamamlayan öğrencilerimiz ise  Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanırlar. Söz konusu belge usta öğreticilik hakkı kazandırmakta olup ,enstrüman alanında resmi ve özel kurumlarda eğitmenlik yapabilmektedirler, yada herhangi bir başvuruda (sınav, okul, iş vb.) size resmi bir referans olabilmektedir.
 M.E.B. Onaylı Enstrüman  Kurslarımız için tıklayınız.

M.E.B. Onaylı Sertifika alanlara Sanata EK Puan

MEB tarafından hazırlanan sistem bu yıl 2017 – 2018 pilot uygulama kapsamında başlayacak…Ppuan hesaplamada öğrencilerin yalnızca diploma notu ve ortak sınav sonuçları değil ders dışı aktiviteleri de etkili olacak. Liseye girişte ek puan alacak.

Buna göre, müzik aleti çalan, çeşitli yarışma ve sosyal sorumluluk projelerine katılan öğrenciler puan hesaplaması sırasına ek puan kazanacaklar.

Liseye ve üniversiteye girişlerde, öğrencileri derslerinin ve sınav başarılarının yanında, yeteneklerine göre de değerlendirmek uzun zamandır gündemdeydi. Bakanlığın başlattığı çalışmaya göre, öğrencilerin sosyal yaşamı desteklenecek, sanat, spor ve bilimsel çalışmalar için de öğrenciler teşvik edilecek ve sınavlarında başarılarının yanında  ek puan alacak.

MEB, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında iş birliği görüşmeleri başladı. Bütün il ve ilçelerde öğrencilerin gidebileceği gençlik ve kültür merkezleri ile özel sanatsal ve sportif kurslar tek tek belirlenecek. Öğrencinin okuduğu bölgede gidebileceği herhangi bir kamu ya da özel kurs bulunmaması durumunda okuldaki branş öğretmenlerine kurs açmaları için destek verilecek.

Bakanlık, “Öğrenci kurs alabilir” diye merkez ve özel kursları akredite edecek. Öğrencilerin 1. sınıftan 8. sınıfa kadar katıldığı kursların listesini tutacak bakanlık; kültür, sanat ve spor kurslarını puan değerlendirmesine tabi tutacak.

Bir öğrenci ortaokuldan itibaren Müzik kursuna gidiyorsa sınavına girdiğinde yüzde 20 ek puan alacak. Aynı durum yüzme ya da kültürel, sanatsal etkinliklere katılan öğrenciler için de geçerli olacak.

Üniversite için plan ;

MEB yetkilileri, 64. hükümetin acil eylem planında 1 yıl içinde gerçekleşecek reformlar arasında yer alan “Öğrencilerin okul başarıları ile sosyal, sanatsal ve sportif etkinliklerinin göz önünde bulundurulduğu bir geçiş sisteminin altyapısı oluşturulacak” vaadinin üniversiteye geçişte de uygulanmasını hedeflediklerini söyledi.

2017  – 2018 Yılında gelecek olan bu sistem için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Müzik Kurslarından eğitim almanız yeterli olacaktır. Bu sayede öğrencilerin ek puan alması sağlanacaktır. Kaçak Kurslardan eğitim alarak Paranızı , Zamanınızı  ve en önemlisi Emeklerinizi boşa harcamayın…

Ayrıntılı Bilgi İçin ; şubelerimize ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz

Yorum Yazın