M.E.B. Onaylı Bale Kurslarımız Batıkent ve Ümitköy Şubemizde

 

 Bale Kursu Ankara ; Sahne Sanatları  (Çocuklar için ) Belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür.Bale, çoğunlukla müzikli yapılır Bale yapılmadan önce esneme hareketleri mutlaka yapılmalıdır; yoksa ısınmadan hareketler yapıldığı için sakatlanabilir. .Bale dans, mimik, müzik,duygu ve dekor sanatlarının ileri standartta birleştirilerek kullanan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir.
Müzik, bale temsilini çeşitli yönlerden etkileyen bir öğedir. Tamamıyla “teatrikal” yapıda müziğin, izleyiciye de duygusal tepkilere yol açan bir durumu olduğunu görülür. Amaçlanan, etkinin derhal yanıtını almasında faydalı olur.

Çocuklar bale yaparken bedensel, ruhsal ve kültürel açıdan gelişmeye başlarlar.Bale ile vücudunu her geçen gün biraz daha iyi tanıyan ve doğru kullanmaya başlayan çocuklar, müzik eşliğinde vücut dillerini kullanmayı öğrenir. Müzik kulağının oluşmasıyla tonlamaları düzgün algılar ve bunu bedenlerine  adapte edebilirler. Birbirleriyle ve aileleriyle düzgün  ilişki kurarlar. İnsanlara olan bakış açıları genişler. Disiplinli yaşamaya alışarak hayatlarını küçük yaşta organize etmeyi öğrenirler. Bu yaşam tarzıyla okulda da başarılı olması sağlanır.
Baleyle yetişen çocuklar dünyanın sanatla var olduğunun farkına vararak tüm sanat dallarıyla da ilişki kurarlar. Bale ve klasik müzik ritmi ile eğitilen bir çocuğun hayatı boyunca o ritmin dışına çıkmayacağını ve bunu bir yaşam tarzı haline getireceği görülür.

” M.E.B. Onaylı Bale Kurslarımız Batıkent ve  Ümitköy Şubemizde ”
M.E.B. ONAYLI BALE KURSLARIMIZ BATIKENT ve ÜMİTKÖY ŞUBEMİZDE

M.E.B. ONAYLI BALE KURSU / DERSİ EĞİTİMLERİMİZ 3 AŞAMADAN OLUŞMAKTADIR

1- Bale Hazırlık Seviye Kurs Programı ( 4 – 5 Yaş arası )

2 – Seviyeli Bale Temel Eğitimi Kurs Programı ( 6 Yaş ve üzeri )

3- İleri Seviye bale Eğitimi Kurs Program  ( 13 Yaş ve Üzeri )

 

4 – 5 yaş arası bale kurs programımız ;  2 seviyeden oluşmaktadır. Toplam Eğitim süresi 128 saattir.

 

6 yaş ve üzeri temel eğitim bale kurs programımız ; 8 seviyeden oluşmaktadır. Toplam Eğitim Süresi 512 saattir.

 

13 yaş ve üzeri ileri seviye bale eğitimi kurs programımız , 4 seviyeden oluşmaktadır. Toplam Eğitim Süresi 640 Saattir.

 

Tüm Programları tamamlayan öğrencilerimiz Kurs bitirme belgesi alarak bale eğitmenliği yapma imkanı olacaktır.

 

Yorum Yazın

3 × three =


hit counter