PİYANO VE VİYOLA İLE PARLAYAN YILDIZLARI İSTANBUL DA

Viyola ve piyanonun parlayan yıldızları Fikret Diril ve Beril Eren, ücretsiz bir dinletiyle Milli Reasürans’a geliyor.

Viyolanın parlayan yıldızı Fikret Diril 1999 doğumlu. Eğitimine 2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet 
Konservatuarı’nda yarı zamanlı olarak başladı. Aslı Çivicioğlu, Prof. Lukas David, Prof. Çiğdem İyicil, Prof. Özcan Ulucan ve Prof. Mehmet Yasemin ile çalışma imkânları bulan Fikret Diril, Prof. Cihat Aşkın’ın kurduğu Aşkın Ensemble’da yer alıyor. Diril, eğitimine  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesin’de Göknil Özkök Sezener ile devam ediyor.

Piyanonun parlayan yıldızı Beril Eren 1993 yılında Ankara’da doğdu. Eğitimine İstanbul Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde Ofelya Aleskerova ile başladı. Daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’ne kabul edildi ve piyano çalışmalarını Melin Molla ile sürdürdü. Emre Can Karayel, Gülsin Onay, Zöhrab Adıgüzelzade, Emre Elivar, Victor Çuçkov, Milena Mollova ve Hüseyin Sermet’in piyano ustalık sınıflarına aktif olarak katılan Beril Eren, yüksek lisans eğitimine MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuarı’nda Prof. Esin Onay Kanberoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi İris Şentürker ile devam ediyor.

İş Sanat‘ın düzenlediği Parlayan Yıldızlar serisinin yeni konseri 25 Mart 2019 akşamı 20:30’da Millî Reasürans Konser Salonu‘nda gerçekleşecek.

Yorum Yazın