Müzik Okullarına Hazırlık Ankara

Bilsem Hazırlık Kursu – Konservatuara Hazırlık Kursu – Müzik Öğretmenliğine Hazırlık Kursu  – Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu

Konservatuara Hazırlık Kursu , Müzik Öğretmenliğine Hazırlık Kursu  , Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu  , Bilsem Hazırlık Kursu ;  Ülkemizde yüksek öğretim ve orta öğretim düzeyinde mesleki müzik eğitimi vermekte olan eğitim fakültelerinin müzik eğitimi ana bilim dalları, güzel sanatlar fakültelerinin müzikoloji bölümleri, konservatuarlar ve Anadolu Güzel Sanatlar liseleri , Askeri Liseler bulunmaktadır. Mesleki müzik eğitimi veren bu kurumların tümü ve bilsem yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır. Bu sınavlara hazırlık aşamasında Merkezimizde verilmekte olan eğitim, okulun türüne ve beklentilerine bağlı olarak değişmekle birlikte, genel anlamda aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır;
1.Müziksel işitme, okuma yazma
2.Müzikal Performans (çalma ve söyleme)
 
Senkron Müzik Kursunda ( Kızılay – Yıldız – Batıkent – Ümitköy – OneTower Şubelerimiz de ) 2022- 2023 YILI MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK EĞİTİM KURS KAYITLARI DEVAM EDİYOR.
MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK PROGRAMI
Güzel sanatlar liseleri,konservatuar,müzik öğretmenliği ile askeri müzik okulları ,müzik bilimleri  ve popüler müzik bölümlerine giriş sınavını hedef alan programımız ,4 perioddan oluşan ,1 yıllık işitme ve çalgı eğitimini sunmaktadır.
SINAVLARLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER
İLK AŞAMA
*Tek ses den aynı anda basılan iki,üç ve dört sese kadar notaları ,önce ‘’na’’ ya da ‘’a’’ hecesini kullanarak piyanodan çıkan ses ile eşleştirerek taklit edebilme.
*piyanoda çalınan bir ezgiyi doğru ses ve ritim ile tekrar edebilme.
*el  ya da kalem ile vurulan bir ezgiyi yine el ya da kalem ile vurarak işitildiği gibi tekrar edebilme.
İKİNCİ AŞAMA
*Şarkı söyleme:çalışmalar sırasında eğitmen ile belirlenmiş,sınava girecek bireyin ses temizliğini ve aralığını belli edebilecek düzeyde seçilmiş bir okul şarkısı,lied ya da bir halk şarkısı seslendirilmelidir.derste eğitmen bu esere yönelik gerekli çalışmaları yaptıracaktır.
*çalgı çalma:fiziksel beceriler ve buna yönelik olarak uyguladığımız enstruman seçimi ile bireyin,okulun belirlediği etüd ve eserler doğrultusunda ,şayet okul bir şart koşmuyor ise öğretmen ve öğrencinin birlikte seçtiği uygun bir eser ile çalgı çalabilme becerisi sınav için oluşturulacak ve geliştirilecektir.
ÜÇÜNCÜ AŞAMA
Kimi müzik okulları bu iki aşamadan geçen öğrenciyi sözlü ya da yazılı bir sınava alarak genel kültür  ve müzik kültürü ile teorik müzik bilgilerini denetleyebileceği bir sınavı daha öngörmektedir.müzik okullarının büyük bir çoğunluğu bu bilgileri beklemez,kendisi oluşturmak ister fakat bazı müzik okulları bu beklentidedir ki kurumumuz,girilecek okulun özelliklerini önemseyerek ,öğrencinin gerekli altyapıya sahip olmasını ödev ve anlatımlarla sağlar.
 
BAZI ÜNİVERSİTELERİN YETENEK SINAVLARINDA 3. AŞAMA DİKTE İSTENMEKTEDİR 
*Dikte ve deşifre solfej bilgisi: dikte,piyanoda çalınan bir ezginin duyulduğu gibi notalar ve ritmi ile eğer varsa diyez,bemol gibi değiştireçleri de dizek üzerinde belirterek doğru ton içerisinde yazma becerisidir.ancak ilk aşamayı başarıyla tamamlayabilen öğrenciler bu bölümde ilerleyebilirler.eğitmen bu konuda da hazırlanmada yardımcı kişidir. Deşifre solfej ise daha önce karşılaşılmamış ,sınav esnasında ilk kez okunacak küçük müzik yazılarını o anda doğru ritm ve seslerle okuyabilme  durumunu ifade eder.
 
Kimi müzik okulları bu iki aşamadan geçen öğrenciyi sözlü ya da yazılı bir sınava alarak genel kültür  ve müzik kültürü ile teorik müzik bilgilerini denetleyebileceği bir sınavı daha öngörmektedir.müzik okullarının büyük bir çoğunluğu bu bilgileri beklemez,kendisi oluşturmak ister fakat bazı müzik okulları bu beklentidedir ki kurumumuz,girilecek okulun özelliklerini önemseyerek ,öğrencinin gerekli altyapıya sahip olmasını ödev ve anlatımlarla sağlar.
Hazırlık kurslarımız ;
-Müziksel İşitme Okuma Yazma
-Şan
-Müzik Teorisi
-Enstrüman derslerinden oluşmaktadır.
Ciddi ve disiplinli bir eğitim anlayışı ile çalışmalarını sürdürenSenkron Müzik Kursu, öğrencilerine bu amaca yönelik hem zihinsel hem de bilgi anlamında çeşitli deneme sınavlarına tabi tutarak en iyi şekilde başarı sağlamayı amaçlamış ve geçen yıllarda kazanılan başarılarla kendisini bu alanda kanıtlamıştır. Kursumuzda toplam 9 adet piyano bulunmaktadır.Öğrencilerimize ders dışında da kursumuzda piyano sınıflarında etüt ve çalışma olanağı sunmaktayız. Ders dışında diledikleri kadar kursumuzda çalışarak öğretmenlerimizin danışmanlığından ve kontrollerinden faydalanabilmektedirler. Kurulduğumuz günden bugüne birçok öğrencimizi hayallerine kavuşturduk. Sizde hayallerinize kavuşmak istiyorsanız bize ulaşın. Ücretsiz yetenek testi ve demo dersi için 0312 424 19 10 , 0312 417 09 50 , 0312 251 49 19 nolu teleflarımızdan bize ulaşabilir yada mesaj atabilirsiniz.
2023-2024 Yılı Güncel Kurs Ücretlerimiz için Tıklayınız.