Yoga Kursu

Yoga Dersi / Kursu Ankara

Yoga kelimesi Sanskrit dilinde ‘yuj’ kökünden gelir ve ‘bütünleşme,birleşme’ anlamı taşır. Bir dini öğreti değildir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal bir uygulamadır. Fiziksel olarak pratik edilse bile zihinsel ve ruhsal açıdan da etki göstermektedir. Stresi azaltmak, sağlıklı kalmak, güç ve esnekliği artırmak için tasarlanmış bir dizi hareket, nefes egzersizleri ve meditasyon içerir. Stres, kaygı depresyon gibi kronik ağrıları azaltmasının yanı sıra kasları güçlendirir, solunum sistemini ve kalp sağlığını destekler.
yoga dersi
yoga dersi
Yoga uygulayan ve yoga felsefesini takip eden kişiye ‘yogi’ ya da ‘yogini’ adı verilir. Bir yogi olun ya da olmayın yoga pratikleri mutlaka zihinsel ve ruhsal açıdan değişiklik yaratacaktır.
Yoganın birçok çeşidi vardır. Günümüzde yoga merkezlerinde uygulanan çoğu yoga türü ‘Klasık Yoga’ dan türetilmiştir ama hiçbiri diğerinden üstün değildir. Uygulama ve teknikleri farklı olsa da amaçları aynıdır. Yoga sınıflarının genel olarak ana bileşenleri; pozlar (asanalar), nefes egzersizleri (pranayama) ve meditasyondur.
MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu , MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kursu ile MEB Özel Ütopya Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.

YOGA DERSLERİMİZ BATIKENT ve ÜMİTKÖY ŞUBEMİZDE

yoga dersi
AYRINTILI BİLGİ İÇİN ; 0312 417 09 50
DÖNEM KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.    Yorum Yazın

    eight − four =


    hit counter