Şan & Solfej

Şan Dersi / Kursu Ankara

Şan Kurslarımız Ankara Kızılay ve Yıldız Şubelerimizde M.E.B. Onaylı Kurs  Programlarımızla mevcuttur ; Şan Derslerimiz Bir müzik parçasının notalarını, do, re, mi gibi tek sesli adlarla okuyarak seslendirmeye denir. Bu anlamıyla solfej, bir müzik parçasının notalarını okumak ya da çalmak ile özdeştir. Müzik öğretiminde bu amaçla yapılan çalışma ve araştırmalara da solfej denir. Bu çalışma a, o, u gibi ünlülerle yapılırsa buna vokaliz adı verilir.
 Solfej çalışmasında öğrenciler anahtarları, ses aralıklarını ritimleri, tonalite ve değiştirme işaretlerini, özetle müzik yazımının bütün öğelerini tanımayı ve bunları gerçek seslere dönüştürmeyi öğrenirler.Bu bakımdan solfej müzik öğreniminde önemli bir yer tutar. Yalnızca şan öğrencileri değil, çalgı öğrencileri de solfej eğitimi görürler. Uzman eğitmenler önderliğinde öğrencilere doğru nefes kullanım teknikleri,doğru şarkı söyleme pozisyonları ve güzel şarkı söyleme teknikleri öğretmenin yanısıra,başlangıç düzeyinde temel müzik eğitimi de vererek müziksel gelişimlerini geliştirmek programımızın asıl amacıdır.
– Streching / Esneme Egzersizleri
– Esneme Çalışmaları (Vücut üzerindeki tüm gerilimi yok etmeye yönelik çalışmalardan oluşan esneme çalışmaları)
– Nefes Teknikleri ve Nefes Çalışmaları
– Nefes Egzersizleri, Diyafram Çalışmaları, Nefes Alma ve Nefes Verme Egzersizleri
– Duruş Teknikleri ve Doğru Duruş Çalışmaları
– Diksiyon Çalışmaları (Konuşma Egzersizleri)
– Sesli ve Sessiz Harfler üzerinden gidilerek yapılan çalışmalar
-Ton ve Rezonans
– Doğru tonu ve rezonansı bulmaya yönelik yapılan çalışmalar
– Şan Egzersizleri
– Sesli ve Sessiz Harfler ile hece çalışmaları, Ses Perdelerinin (Orta Sesler, Göğüs Sesleri ve Kafa Sesleri) Yerlerinin Belirlenmesi
– Artikülasyon
– Stil Analizi Çalışmaları
– Türkçe ve Yabancı Repertuar Çalışmaları
– Play Along (Hazır Altyapılar) ile Yapılan Çalışmalar…

 

Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…
MEB Özel Senkron Müzik Kursu  ile MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.

 

 Not: Şan &Solfej Dersi – Kursumuz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.
Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Şan DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
Ücretsiz Deneme Dersi Ön Kayıt Formu için Tıklayınız
Senkron Müzik Şan Kursu ve Dersi
”Trinity College London of Music”in
Ankara’daki Yetkili Şan eğitimi ve sınav merkezidir.
Hobi Kurs Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…
Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.
İleri düzey Programlarımız ise ;
Diploma Programlarımıza katılarak Şan Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.
*Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen iletişim bilgilerimiz de yer alan SENKRON MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ mail adresimiz ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz ya da müzik eğitim merkezimize misafir olunuz.

 

2 Tane Yorum

 • Ece Türkmen
  Yayınlandı Kasım 4, 2018 9:39 am 0Likes

  Merhaba bir arkadaşıma armağan olarak kurumunuzdan şan dersleri ayarlamak istiyorum. Bu durumda kişinin seviyesini bilmeden sizden kurs için ortalama bir fiyat almam mümkün müdür ? Söz gelimi 15 derslik bir kurs hediye etmem dahilinde istediği zaman kullanması mümkün olur mu ? Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkürler.

  • admin
   Yayınlandı Aralık 26, 2018 9:43 am 0Likes

   Şan Derslerine öncelikle kişinin müziksel işitmesine bakılarak derslere başlanmaktadır. Kurslarımız Ayda 4 ders şeklinde yapılmaktadır. Dilerseniz 15 Dersi istediğiniz şekilde programlayabiliriz. Ayrıca ilk dersimiz ücretsiz olarak yapılmaktadır. Şan Eğitmenlerimizle tanıştıktan sonra gün ve saatler ayarlanarak derslere başlıyoruz

Yorum Yazın

× Whatsapp İletişim Hattı

hit counter