Bateri & Perküsyon

 Bateri Kursu / Dersi Ankara

Bateri Kurslarımız Ankara Kızılay ,Yıldız , Batıkent Şubelerimizde M.E.B. Onaylı Kurs  Programlarımızla mevcuttur;  Bateri çalabilmek için her şeyden önce ritm kulağına ihtiyaç duyulmaktadır.Baget kullanımına alışma konusunda ise çalışma petleri satın alınarak baget ‘le belirli egzersizleri yaparak geri dönüşü çok iyi olan kolların açılması beyin ve ellerin koordinasyonunu sağlamaktadır.Belirli egzersizlerle de kulağınızı geliştirmeniz mümkündür. Bir müzik parçasında sadece davulu duyarak ,bu  basit şekliyle de egzersiz yaparak kulağınızı geliştirebilirsiniz.
Bateri başlangıcında çalmak için stick kontrol egzersizlerini çalarken ,notalı olarak çalışmalar yapılır. 4’lük 8’lik 16’lık nota egzersizleri yapılarak başlanılır. Belli bir egzersizden sonra yan enstrümanlarla notalı çalışmalar yapılarak daha akademik ve daha keyifli bir biçimde bateri çalınabilir.
Bateri eğitimin de öncelikle amacımız küçük yaşlarda ki bireyler de enstrümanı sevdirmeye çalışıp, müzik duygusunu geliştirmeye çalışmaktır. 
MEB Özel Senkron Müzik Kursu ,  MEB Özel Yıldız Senkron Müzik ve Resim Kursu ile MEB Özel Batıkent Senkron Müzik ve Sanat Kurslarımız Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olarak Faaliyet gösteren Sanat Eğitimi Kurumlarıdır.
Hiçbir zaman geç değil! siz ya da çocuğunuz için sanatı daha fazla ertelemeyin…

bateri

Yeni Enstrüman Alacak Öğrencilerimiz için Anlaşmalı Olduğumuz Müzik Mağazalarından Bütçenize uygun ve indirimli enstrüman alabilme şansınızda olabilecektir.
 Not: Bateri Dersi – Kursumuz bire bir özel ders şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için haftada 1 saat lik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarak ta haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilebilmektedir.
2020 – 2021 Yılı Bateri Dersi / Kursu DÖNEM KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.
Not: ÖNCEDEN RANDEVU ALINDIĞINDA ÜCRETSİZ YARIM SAATLİK TANITIM Bateri DERSLERİ ALMANIZ MÜMKÜNDÜR
Ücretsiz Deneme Dersi Ön Kayıt Formu için Tıklayınız
Senkron Müzik Bateri Kursu ve Dersi
”Trinity College London of Music”in
Ankara’daki Yetkili Bateri eğitimi ve sınav merkezidir.
Hobi Kurs Programlarımızla beraber işleyen Sertifika veya Diploma Programlarımıza katılabilme imkanınız vardır…
Öğrenci seviyesine göre öğretmenin tespit ettiği dereceden başlayabilir. Trinity Programımız ile Grade 8 mezunu, tüm dünyada geçerli müzik lisesinden mezun  olabilme imkanınız olacaktır.
İleri düzey Programlarımız ise ;
Diploma Programlarımıza katılarak Bateri Branşından Öğretmenlik Diploma Programıyla veya Konservatuvar düzeyinde Performans, Bestecilik Diplomalarıyla 2. Üniversite Bitirme imkanınız olacaktır.
*Daha detaylı bilgi edinmek için lütfen iletişim bilgilerimizde yer alan SENKRON MÜZİK EĞİTİM MERKEZİ mail adresimiz ya da telefonumuz vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz ya da müzik eğitim merkezimize misafir olunuz.

 

 

 Perküsyon Kursu / Dersi Ankara

Perküsyon Kurslarına amatör olarak hobi amaçlı,ya da profesyonelliğe adım atmak için katılabilirsiniz.
Arzu eden profesyonel müzisyenler; ister özel ders alabilir, isterseniz grubunuzla birlikte ensemble eğitim programımızı seçebilirsiniz.
Latin müziği i Batı Müziği veya Türk Müziği ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve pratik bilgilere ulaşabileceğiniz farklı kurs programları için bizimle iletişime geçebilirsiniz
 Çalışma temponuza göre hafta içi, hafta sonu, sabah veya akşam saatlerinde perkusyon dersi alabilirsiniz. Eğitmenlerimizin tamamı konservatuar mezunudur. Alanında uzman, genç, eğitim ve sahne tecrübeleri olan, sadece enstrümana değil müziğin geneline hakim eğitmen kadromuz hizmet vermektedir.
Perküsyon, vurmalı çalgıların geneline verilen isimdir. Ses çıkma prensiplerine göre birbirinden ayrılırlar. En genel bilinen enstrümanlar; darbuka, bongo, timpani, marakas, kahon ( cajon ), ve benzeridir. Fakat perküsyon sadece vurmalı çalgılar değildir. Düdük, borozan, piyano, kanun, bateri, zil çeşitleri de perkusyon aletleri içerisindedir. Çalım şekillerine göre telli çalgılar da ( elektro gitar,bas gitar) perkusyon aleti sinyalleri verebilirler.
Perküsyon Kursu içeriği
 • Enstrümanların tanıtılması
 • Perküsyon mantığının anlaşılması
 • Ritim teorisi
 • Ritim egzersizleri
 • Perküsyon aletleri için el kullanımı
 • Alet kullanarak perküsyon çalma (baget,sopa vb.)
 • Vuruş teknikleri
 • Müzik türlerine göre ritim çalma
 • Farklı enstrümanlar ile eşlik çalımı
 • Doğaçlama
 • Notasyon bilgisi ve partitür okuma
 • Müzik ve Ritim Terapi
Not: Perküsyon derslerimiz bire bir özel veya grup dersleri şeklinde yapılmakta olup yeni başlayanlar için  haftada 1 saat lik programlar halinde ; 3 veya daha çok kişili gruplarda haftada 2 saatlik programlar halinde derslerimiz başlanmaktadır. İleri seviyelerde  veya isteğe bağlı olarakta bire bir özel derslerimiz haftada 2 saat lik programla derslerimiz devam edilmektedir.
2020 – 2021 Yılı Perküsyon Dersi / Kursu DÖNEM KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ TANITIM DERSLERİMİZE KATILABİLİRSİNİZ.2 Tane Yorum

 • Şenay canpolat
  Yayınlandı Şubat 14, 2019 3:29 pm 0Likes

  Merhaba .ben sivasta yasamaktayim ve cocugum 9 yasinda.özel bir cocuk ve ritim tutmayi cok seviyor.sivasta gondercek bir ritim hocasi bulamadim ve ankaraya tasinmayi dusunuyorum.bu tarz cocuklarada ritim dersi veriyormusunuz.ucretiniz ne kadar

  • admin
   Yayınlandı Şubat 15, 2019 3:56 pm 0Likes

   Kişiye özel bateri derslerimize katılabilirsiniz. Ayrıca Tanışma dersinde öğrencinin ders için uygun olup olmadığına bakılacaktır.. Dilediğiniz gün ve saatte deneme dersimize katılabilirsiniz. Ön kayıt bölümünde müracaatınızı yapabilirsiniz. İyi günler

Yorum Yazın

× Whatsapp İletişim Hattı

hit counter